Ara

Bolu’da “Çanakkale Şehitlerimizi Anma Konseri”

 

Bolu’da 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi anısına, “Çanakkale Şehitlerimizi Anma Konseri” icra edildi.

Şef Sayın Ayşegül İltir Hanımın yönettiği, Sayın Hikmet Manaz Hanımın sunuculuğunu yaptığı Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı TSM Korosu “Çanakkale Şehitlerimizi Anma Konseri” Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konser Salonunda 16 Mart 2018 Cuma günü saat 20.00’ de gerçekleşti.

Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş, Eşi Sayın Nagihan Baruş Hanım ve kızı ile Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Sayın Mustafa Namdar, Kurum müdürleri, dernek başkanları, gaziler, şehit aileleri ve sanatseverler katıldı.

Sen Türkiye’m şiiri ile konuşmasına başlayan, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Sayın Mustafa Namdar: “Bu memleket böyle bir memleket. Bu memleket şehidiyle, gazisiyle, insanlarıyla gelecekle ilgili ülküsünü yeşertebilmek için, yaşatabilmek için kanı ve canıyla uğraşan bir ülke, bir ülke insanları. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze İstiklal Savaşları, Çanakkale, Kore, Kıbrıs Barış Harekâtı, 15 Temmuz Genel Olayları ve Zeytin Dalı Barış Harekâtı Afrin şehit ve gazileri anısına, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı TSM Topluluğumuz hazırladığı bu akşamki programıyla, sizlerle birlikte olacak. Hoş geldiniz diyorum. Saygılar sunuyorum. Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı 1985 Yılında dönemin Valisi Sayın Gökhan Aydıner tarafından kurulan bir vakıf. Bu vakfın şuan ki yönetim kurulu başkanı vali, başkan yardımcısı belediye Başkanıdır. İnsanları biraz daha mutlu edebilmek için yarınlara daha sağlıklı ve güven içinde bakabilmek için şehitlerimize gazilerimize bir moral gecesi olur mu diye programı düzenledik. İnşallah mutlu olacaksınız, inşallah sizleri memnun edecek, mutlu edecektir arkadaşlarımız. Ben bu duygularla sizlere iyi eğlenceler, iyi akşamlar diliyorum.” dedi.

Toplam 23 eserin yer aldığı konserle ilgili açıklama yapan, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Koro Şefi Sayın Ayşegül İltir Hanım: “Konserimizin başında bir kaç klasik esere, ardından Atamızın sevdiği türkülerimize yer verdik. Bu günün anlamına layık olduğumuzu düşünüyorum. Ekibim adına, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu adına. Halkımıza çok teşekkür ediyorum. Bu geceyi halkımıza güzellikle yaşattığımız için ve bizde keyif aldığımız için çok mutluyum. Geldiğiniz için sizlere de çok teşekkür ediyorum.”diye belitti.

Konserin sonunda Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş, Şef Sayın Ayşegül İltir Hanım’a çiçek takdim ederken, Eşi Sayın Nagihan Baruş da çiçeğini Sayın Hikmet Manaz Hanım’a takdim etti. Gaziler de çiçeklerini koro, solist ve saz sanatçılarına takdim ettiler. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “Bolu’da “Çanakkale Şehitlerimizi Anma Konseri””

Yorumlar