Ara

Bolu’da “7’den 77’ye Barış Manço Konseri” Gerçekleşti.

 

Bolu Belediyesi Pop Müzik Topluluğu’nun “7’den 77’ye Barış Manço Konseri’ne” çok yoğun katılım oldu.

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Sef İlhan Emre Özyavuz’un yönettiği Bolu Belediyesi Pop Müzik topluluğunun “7’den 77’ye Barış Manço Konseri” 05 Şubat 2019 Salı akşamı Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri salonunda gerçekleşti.

Konsere Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, kurum müdür, müdür yardımcıları, AKP Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ve çok sayıda sanatsever katıldı.

7’den 77’ye herkesin kalbinde taht kuran,  sanatçı, şarkıcı, besteci, söz yazarı, TV programı yapımcısı, sunucusu, köşe yazarı Devlet Sanatçısı ve Kültür Elçisi Barış Manço’nun hayatından kesitlerin yer aldığı slayt gösterisi ile başlayan konserde sanatçıya ait 15 eser seslendirildi.

Salonu tıklım tıklım dolduran seyircilerinde coşkuyla eşlik ettiği, konserin sonunda, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve AKP Belediye Başkan Adayı Fatih Metin tarafından, Şef İlhan Emre Özyavuz’a çiçek ve hediye takdim edilirken, koro ve enstrüman grubuna çiçek takdim edildi.

Bolu Belediyesi Pop Müzik Topluluğu’na teşekkür ederek konuşma yapan Bolu AKP Belediye Başkan Adayı Fatih Metin; “Bizim yaşımızdaki herkes ‘Adam Olacak Çocuk’ ile büyüdü. Ruhu şad olsun. Türk Sanat Tarihi’nin yetiştirdiği en önemli seslerden, en önemli müzisyenlerden, çok değerli kültür adamı, fikir adamı, güzel insan Barış Manço’yu tekrar rahmetle, minnetle anıyorum.”diyerek projeleri arasında ki Bolu’ya yapılması planlanan kültür merkezi ve 1500 kişilik konser salonu hakkında bilgi paylaştı.

Konuşmaların ardından yoğun istek üzerine 3 eser koro tarafından tekrar icra edildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar