Ara

Bolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

 

Bolu’da Cumhuriyet Bayramının 94’üncü yıldönümü kutlaması, Anıt Park’ta Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı.

Anıt Park’ta düzenlenen törene; Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Abdulkadir Kavuncu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, gazilerimiz, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden Anıt Park’ta ki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni, Vali Baruş’un Anıt Özel Defteri’ni okumasının ardından sona erdi.

Ardından Karaçayır Spor Salonu’nda devam eden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni, Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Abdulkadir Kavuncu ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından törene katılanların ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.

Bolu Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunduğu törende, Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yasin Özel “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” şiirini, yine aynı okuldan Taha Bayhan “Akdeniz’e Doğru”, Samet Altınel ise “Bu Vatan Kimin” şiirlerini okudular. Programda ayrıca Sakarya Ortaokulu ve 100. Yıl ortaokulu öğrencileri Halk Oyunları Ekipleri ve Bolu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi tarafından halk oyunu gösterileri de sergilendi.

Bayraklar ve flamaların öncülüğündeki İzci grupları, öğrenciler ve askerî birliklerden oluşan kortejlerin geçişi törene katılanlar tarafından coşkuyla izlenen tören, Belediye Bandosu eşliğinde tören geçişi ile sona erdi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar