Ara

Bolu’da 20 Bin Kişi “Gönül Sofrası’nda” Buluştu

 

Bolu Belediyesi’nin 10 Haziran Pazar günü, Kadir Gecesi münasebetiyle Demokrasi Meydanı ve İzzet Baysal Caddesi’nde düzenlediği iftara 20 bin kişi katıldı.

Bolu Belediyesi tarafından, Kadir Gecesi olan 10 Haziran Pazar günü akşamı, Demokrasi meydanından başlayıp, İzzet Baysal Caddesi boyunca kurulan “Gönül Sofrası’na’ Bolu protokolü ve genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla 7’den 77’ye 20 bin kişi katıldı.

Adının “Gönül Sofrası” konulduğu dev iftar sofrasında 25 noktadan yemek dağıtımı gerçekleştirildi. Birlik beraberlik içinde bir araya gelinerek yemeklerin yenildiği “Gönül Sofrası” iftar programında Kuran ayetleri, ilahiler ve dualar okundu.

İftar programı ile ilgili konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu halkına katılımlarından dolayı teşekkür ederek; “İslam âlemi için bu gecenin çok büyük önemi var. Ben öncelikle Bolu halkının ve tüm ülkemizin mübarek Kadir Gecesi’ kutluyorum. Bolu Belediyesi olarak biz her kandilimizi Bolu halkı ile kucaklaşarak kutlamaya çalışıyoruz. Bu mübarek gecede Bolu halkıyla kucaklaşarak iftar açmak istiyoruz ve Allah bu niyetimizi inşallah kabul eder. İnşallah İslam âleminin de rahat Ramazanlar yapacağı günlere bizi kavuşturur. Ben öncelikle Bolu halkına çok teşekkür ediyorum.

“Gönül Sofrası” iftar programında, Köroğlu ilahi Grubundan Bilal Habeşi Camii İmamı Şef Birol Karakaya, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk sanat Merkezi Yöneticisi Tahsin Arslan bağlama ile kanunda Yeşil Camii İmamı İbrahim Yurtçu, Neyde Semerkant Camii İmamı İsmail Akmanşen, ilahilerde Aslahaddin Camii İmamı Mustafa Akyaman, Kuran Kursu Camii İmamı ve hafız Ali Erol görev aldı. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar