Ara

Bolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gün Boyu Kutlandı

 

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. Yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Bolu’da tüm gün devam etti.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. Yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Bolu’da da koranavirüs önlemleri altında, sosyal mesafeler çerçevesinde gerçekleşirken, evler caddeler ve sokaklar günler önceden Türk Bayrakları ile donatıldı.

İlk Tören Anıt Parkta Atatürk Anıtına Çelenk Sunumuyla Gerçekleşti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamındaki ilk tören Bolu Valiliğinin himayelerinde Anıtpark’ta başladı. Anıtpark’taki Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki törende Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt genelinde saat 19.19’da balkonlarımızda “Hep Birlikte İstiklal Marşı Okuyalım” daveti kapsamında vatandaşlara yaklaşık 10 bin Türk Bayrağı dağıtıldı.

Bolu Belediyesi Tarafından Oluşturulan Araç Konvoyu ve Marşlar Eşliğindeki Şehir Turuyla Kutlandı

Öğleden sonra ise Koronavirüs nedeniyle Milli Mücadele’nin başlangıcının 101. yılını sokaklarda kutlayamayan vatandaşlara moral vermek amacıyla Bolu Belediyesi tarafından klasik araçlardan, off road araçlarından ve motosikletli gençlerden oluşan konvoyla, marşlar eşliğinde şehir turu atarak kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi kutlandı

Karaçayır Mahallesi’nde başlayarak Atatürk Orman Parkı’nda son bulan şehir turu boyunca Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan bindikleri üstü açık off road aracından mikrofon ile vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Kadir Geceleri’ni kutladılar. Orman Parkı’nda son bulan etkinlikte saatler 19.19’u gösterdiğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunup İstiklal Marşımız okundu. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar