Ara

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in “Ramazan Bayramı” Mesajı

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit “Ramazan Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Huzur ve bereketin, rahmet ve mağfiretin, ikram ve cömertliğin zirve yaptığı önemli bir zaman dilimi olan ancak koronavirüsle mücadele sebebiyle mahzun, sakin ve sessiz geçirdiğimiz Ramazan Ayı’nı tamamlayıp bayrama kavuşmanın buruk mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

“Değerli hemşehrilerim;

Bayram günleri; kimsesizlerin hatırlandığı, akraba ve yakınların buluştuğu, sevgi ve muhabbet hislerinin paylaşıldığı müstesna zaman dilimleri olduğu gibi aynı zamanda yüce milletimizin milli ve dini duygularının, birlik ve beraberlik şuurunun şekillendiği, güçlendiği özel günlerdir.

Ancak bu yılki Ramazan Bayramına tüm dünyayayayılan ve ülkemizi de etkileyen koronavirüs sürecinin sebep olduğu buruklukla giriyoruz.

Bununla beraber pandemi sebebiyle Ramazan Ayı’nı sessiz ve sakin geçirmişsek de her zaman olduğu gibi devletimiz ve milletimiz bu Ramazan Ayı’nda da zamanın ruhuna uygun olarak milli ve manevi değerlerimizin gereğini en güzel şekilde yerine getirmiştir.

Süreç içerisinde kimsesizler, öksüz ve yetimler, muhtaçlar ve yaşlılar aranıp sorulmuş, ziyaret edilmiş, ihtiyaçları karşılanmıştır.

Aynı şekilde yardımsever iş insanlarımız, STK’larımız ve vatandaşlarımız da yaptıkları önemli yardımlarla toplum içerisinde büyük bir sosyal gönül ağı kurmuşlardır.

Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içinde geçirmeleri için,koronavirüsle mücadele sebebiyle sokağa çıkma kısıtlaması da göz önünde bulundurularak, Valiliğimiz tarafından ilimiz genelinde bireysel ve toplumsal hayatı kuşatacak şekilde tüm tedbirler alınmış, sorumlular belirlenmiş, planlamalar yapılmış, alınan tedbirler ve yapılan planlamalar basın-yayın ve Valiliğimiz internet sitesi aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Bu vesileyle birlik ve beraberliğimizin zirveye taşınmasına, bu anlamlı hizmetlerin yürütülmesine ve toplumsal coşkunun en üst seviyede yaşanmasına öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız başta olmak üzere, emeği geçen kamu ve özel sektör kuruluşlarımıza, tüm çalışma arkadaşlarıma ve vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Bu toprakları bize vatan yapan bütün ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmet ve şükranla yâd ediyorum.

Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm Bolulu hemşehrilerimin, çalışma arkadaşlarımın ve İslam âleminin bayramlarını kutluyorum.

Bu bayramın tüm insanlığın hayırlarına vesile olmasını canı gönülden niyaz ediyorum.”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar