Ara

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in “İstiklal Marşının Kabulü” Mesajı

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “ İstiklal Marşımız milletimizin; özgürlük ve bağımsızlığı uğrunda, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir.

Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlığın timsali olan İstiklal Marşı,  Türk milletinin vicdanının ortak sesidir.

Zor imkânlara rağmen topyekûn İstiklâl mücadelesi vermiş bir millet olarak tarihimizi, vatanımızın ne şartlar altında kurtulduğunu ve hangi badireler neticesinde kurulduğunu gelecek nesillerimize aktarıp, çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 99. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha hürmet ve rahmetle yâd ediyorum.”

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar