Ara

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Bolu Valisi Ahmet Ümit, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kadimden beri en onurlu mesleklerin başında gelen, her daim sevgi ve saygı ile andığımız, ilim ve irfan ordumuzun değerli neferleri öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir toplumun ahlaki, kültürel, sosyal ve bilimsel yönlerden gelişmesinde aileden sonra şüphesiz ki en büyük pay öğretmenlerimizindir. Bu bağlamda birey düzeyinde başlayan eğitimin; aileye, yakın çevreye ve en nihayetinde topluma adeta dalga dalga sirayet ederek kültürümüze, sosyal yaşantımıza vb. birçok beşeri yönümüze tesir ettiğini unutmamalıyız.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Ülkemizde de devam eden Koronavirüs salgını dolayısıyla eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılamadığı şu dönemde uzaktan eğitim sürecinde göstermiş oldukları gayret ve fedakârlıklardan dolayı da tüm öğretmenlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimiz, misyon ve vizyonlarıyla ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında da şüphesiz en önemli pay sahiplerinden olacaklardır. Nitekim Başöğretmen Atatürk; “Öğretmenler! Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” diyerek öğretmenlik mesleğinin misyonuna ve ne kadar önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekmiştir.

Bu vesile ile gerek Bolu’da gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Yıllarını bu mesleğe adamış emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden değerli öğretmenlerimizi de şükranla yâdediyorum.”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar