Ara

Bolu Uluslararası Köroğlu Festival Programı

 

“Marka Şehir Bolu ve 6’ncı Uluslararası Köroğlu Festival” Programı

11 Eylül Salı günü saat 14.00’te Bolu Belediyesi Nikah Salonu’nda  TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Pürtaş’ın Köroğlu konulu konferansı ile devam edecek.

13 Eylül 2018 Perşembe günü saat 20.00’de Kent Meydanı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu Konseri ve Semazen Gösterisi izlenebilecek.

14 Eylül Cuma, saat 15.30’da Belediye Meydanı’ndaki Köroğlu Heykeli önünde festival ateşi sanatçı Necati Şaşmaz ve Ampute Milli takımı oyuncularıyla birlikte tutuşturacak. Ardından Necati Şaşmaz saat 17.30’da ise Kent Meydanı’nda ‘Türk Sineması ve Köroğlu’ konulu söyleşi kapsamında vatandaşlarla bir araya gelecek. Bolu’nun dört mevsiminin filmleştirildiği, Dört Mevsim Bolu belgesel projesinden derlenen fotoğraflar ise Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde saat 18.30’dan itibaren görülebilecek. Dans ve tiyatro gösterileri, spor karşılaşmaları, yarışmalar ve aşık atışmalarıyla sürecek festivale ünlü sanatçı Kubat, türkü ve şarkılarıyla renk katacak.

16 Eylül Pazar günü saat 21.30’da Kent Meydanı’nda düzenlenecek Kubat Konseri’nin ardından gerçekleştirilecek havai fişek gösterileriyle festival resmi olarak sona erecek. Köroğlu etkinlikleri ise Köroğlu Offroad Trial Yarışları Türkiye Şampiyonası ve 8’inci Uluslararası Köroğlu Sempozyumu ile 14 Kasım’a dek sürecek. Ayrıca Köroğlu Heykeli’nin Ekim ayında açılması planlanıyor

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar