Ara

Bolu Sağlık Ekibi “Karşılaşmalar” Oyununu Sahneledi

 

Bolu sağlık çalışanlarından oluşan Bolu Sağlık Tiyatro Grubu’nun rol aldığı “Karşılaşmalar” adlı oyunu seyirciden çok büyük alkış ve beğeni aldı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, yönetmenliğini Bolu Bölge Tiyatro ve Tiyatral Kafe Yönetmeni Onur Yamak’ın yaptığı, sağlık çalışanlarından oluşan Bolu Sağlık Tiyatro Grubu“ Karşılaşmalar” adlı tek perdelik oyunu, Bolu İl Kültür ve Turizm Gösteri Salonunda 28 Mayıs 2019 (Salı) günü sahnelendi.

“Çok Güzel Sağlık Mesajları da Verdik”

Oyun sonrası konuşma yapan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol; “Bolu İl Sağlık Müdürlüğü çatısı altında hizmet veren hem il sağlık müdürlüğü hem de hastanelerimizdeki çok kıymetli arkadaşlarımın muhteşem performansını izledik. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çok güzel bir oyundu ve Onur hocamıza çok teşekkür ediyoruz, mükemmel bir iş çıkardı. Esra Acar çok teşekkür ediyorum çok güzel bir oyun yazdı. Bolu İl Sağlık Müdürlüğü olarak hem bu tiyatroyu oynayalım hem de içeriğinde sağlıkla ilgili mesajlar verelim istedik, çok güzel sağlık mesajları da verdik ve çok eğlenceli vakit geçirdik. İl sağlık müdürlüğü olarak ilkini yaptığımız ‘Amca Size İnsan Diyebilir miyim’ adlı oyunundan sonra ‘Karşılaşmalar’ adlı oyunda sağlık müdürlüğü olarak yapmış olduğumuz güzel bir tiyatro çalışması oldu. Sanatla bilgi vermeyi, aydınlatmayı buluşturduğumuz müddetçe çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Buraya gelen bütün arkadaşlarımıza, bütün kardeşlerimize bu oyunu destekledikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol’un konuşmasının ardından Yönetmen Onur Yamak ve tüm oyuncular ile ekibe protokol tarafından teşekkür belgeleri ve hediyeler takdim edildi.

“Sanatsever Bir Sağlık Müdürümüz Var, Çok Önemli Bir Şey Bu.”

Ardından konuşma yapan Yönetmen Onur Yamak; “Ben ekibe çok teşekkür ediyorum. Çünkü çok iyi çalıştılar. Ben böyle bir enerjiyle karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim ilk başta başladığımda. Hepsi çok güzel çalıştılar. İç içe geçmiş çok güzel bir çalışmaydı. Sanatsever bir sağlık müdürümüz var, çok önemli bir şey bu. En önemlisi de bu. Bolu İl Sağlık Müdürlüğü adına bundan 6-7 ay önce başlayan bir tiyatro projesiydi bu. Öncelikle yaklaşık 3 ay boyunca tiyatro eğitimleri verdik. Diksiyon, sahne, doğaçlama şeklinde ve sonrasında aramıza yeni katılan arkadaşlarla birlikte ‘Karşılaşmalar’ şeklinde bir oyun sahneleme düşüncemiz oldu. Bu oyun değerli oyuncum Esra Acar tarafından yazıldı. Bizlerde Bolu Bölge Tiyatrosu olarak rejisini yapmaya çalıştık. Gerçekten çok güzel bir iş çıkarttığımızı düşünüyorum. Bu konuda bütün il sağlık müdürlüğü personeline, doktor, eczacı, hemşire ve psikologlara emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Oyunu umarım gelecek dönemlerde farklı illerdeki il sağlık müdürlüklerinde oynayabiliriz ve farklı projelerle devam ederiz. Gelecek yıllarda da sanatsever bir il sağlık müdürünün desteğiyle daha iyi işler yaparız diye umuyorum.”diye belirtti.

Oyunun Yazarı Esra Acar; “Onur hocam bana böyle bir teklifle gelindiğinde ben böyle bir şey beklemiyordum. 1-1,5 haftalık bir süremiz vardı. Oyunu yazarken de hastanelerde çalışanlarla ve ekiple görüşmelerim oldu. Böyle bir oyun çıktı ortaya, umarım beğenilmiştir.”diye belirtti.

“Mesajların İçinde Birazcıkta Komedi Olsun İstedik.”

Oyunun Bolu İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğü yapan Zatiye Çolak; “Bolu İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda bu programı hazırladık. Ekibi kurduk. Tüm hastanelerden katılan bir ekibimiz var. Yazar Esra Hanım oyunumuzu oluşturduktan sonra bizde yaklaşık 11 kişi nöbet girişi, nöbet çıkışı, iş öncesi, iş sonrası, hafta sonu, hafta içi, akşam, sabah derken çok çalıştık ama güzel bir iş çıktı. Bu oyunda sağlık mesajları vardı. 65 yaş üstü hasta önceliği, MHRS, ilaç kullanımı gibi tüm hastaların bundan pay çıkartabilecekleri, anlayabilecekleri mesajlar vermek istedik. Mesajların içinde birazcıkta komedi olsun istedik. Komedi, dram hepsi bir aradaydı. Umarım beğenmişsinizdir.” diye belirtti.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar