Ara

Bolu Ramazan Ayı Etkinliklerinde Keman Konseri Verildi

 

Bolu Belediyesi İftar Sonrası Ramazan Ayı Etkinlikleri içerir “BSM Keman Kursiyerleri Konser” verdi.

Bolu Belediyesi organizasyonunda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde kent Meydanı’nda bulunan “İftar Sonrası Ramazan Ayı Etkinlikleri kapsamındaki programda, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi

Ekim ayında Bolu Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde çalışan Keman kursiyerleri, 11 Mayıs 2019 yılında Kardelen Meydanı’ndaki dev sahnede iftar sonrası keman konserinde, Türk Müziği’nin ve Batı Müziği’nin sevilen örneklerini toplu ve solo olarak seslendirdiler.

19 kişiden oluşan topluğun, 8 kişilik minikler grubu tarafından seslendirilen “Yaşasın Okulumuz” hedefi ile giden konser, büyükler grubu ile devam etti. Lise, ortaokul ve üniversite grubu tarafından oluşturulmuş büyükler grubu ise düet ve sololarla 7 eser seslendirdi. İlkhane İlhan Emre Özyavuz, ikinci sıradaki İbrahim İbrahim Kıvrak topluluğa piyano ile eşlik etti.

Konser sonrası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan adına, Bolu Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Müdürü Tahsin Arslan tarafından, keman öğretmeni İbrahim Kıvrak’a teşekkür belgesi takdim edildi.

Konser sonrası bilgi paylaşan İbrahim Kıvrak; “Öğrencilerim konsere çok ciddi bir şekilde hazırlandılar. Tüm repertuarı ezbere çaldılar, seslerin uyumu ve yayların uyumu dışarıdan göründüğü kadar kolay bir olay değil. Büyük bir emek ve zaman istiyorum. Konser sonrası öğrenmeim, aileleri ve diğer dinleyicileriden olumlu dönütler almak ve yüzlerce mutluluk beni çok sevindirdi. Çoğunun ilk konserliğini ve bu konserini çok güdü etti. Yapacağımız diğer konseri merakla bekliyorlar. ”Diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar