Ara

Bolu Paşaköy’de “Bizim Mahalle Etkinliği” Yapıldı

 

19.’su düzenlenen “Bizim Mahalle Etkinliği” bu ay Bolu’nun Paşaköy Mahallesi’nde gerçekleşti.

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nce eski mahalle medeniyetinin geliştirilmesi ve mahalle kültürünün canlanması amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan ‘Bizim Mahalle’ etkinliklerinin 19.’su bugün Paşaköy Mahallesi’nde gerçekleşti.

Cuma namazı sonrası Paşaköy İlkokulu bahçesinde yapılan etkinliğe, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, AK Parti İl Başkan Vekili Mazhar Bozoğlu, mahalle muhtarları,  kurum ve daire müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı..

Paşaköy İlkokulu Müdürü Mehmet Bahattin Deniz’in konuşması ile başlayan etkinlikte; Gülgonca Kreşi öğrencileri ve Paşaköy İlkokulu öğrencilerinin çeşitli gösterilerinin ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşma yaptı.

“3 Yıl Sonra Mevcut D-100 de Tamamen Trafiğe Kapatılacak.”

Başkan Yılmaz konuşmasından özetle; “Şu an her mahallede yaptığımız çalışmaların bir tanesini de Paşaköy mahallesinde yapıyoruz. Paşaköy mahallemizde yaptığımız ‘dergi çalışması’ mevcudu tespit çalışmasıdır. Gelecekte de inşallah süreklilik arz edecek bu çalışmada bölgeyle ilgili bir çalışma yapıldığında veya bunlar üzerinde çalışacak bilim adamları için ulaşılacak ve mevcudu görecek bir kaynak olacak. Bu Paşaköy yolu 68 yılından önce Asya, Avrupa yoluydu. Şuan şehrin iç yolu oldu, bir mahalle yolu haline dönüştü. Tabii bunun ilerisindeki İzzet Baysal Caddesini biz tamamen trafiğe kapattık. Şuan orası Bolu’nun hayat bulduğu bir yer oldu. Allah nasip ederse 3 yıl sonra mevcut D-100 de tamamen trafiğe kapatılacak. Şehir içi trafiği de olmayacak. Bunlar artık uzak değil. Sizler sayesinde, sizlerle beraber Bolu’nun ne kadar geliştiğini, geleceğe doğru umutla yürüdüğünü, hep beraber yaşıyoruz ve birlikte çalışıyoruz. Siz olmasanız, biz olmayız.”diye belirterek konuşmasına devam etti.

“Bunu Dünyada Yapabilmiş İlk İl, İnşallah Biz Olacağız.”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu gelecekte suyla iç içe olmuş; yeşil alanlarıyla devasa ormanlarıyla buluşmuş bir kent olacak. Hayalimizdeki Bolu adım adım şekilleniyor. Taşınmasıyla ilgili çok sıkıntılar çektiğimiz sanayinin taşınma çalışmaları da başladı. Gelecek sene sanayi de taşınmaya başladığı zaman, Bolu içerisinde Bolulu halkımızı rahatsız eden bütün birimler şehir dışına taşınacak ki bunu dünyada yapabilmiş ilk il, inşallah biz olacağız.  Böyle bir ilde hizmet etmek, bu insanlara hizmet etmekten duyduğumuz şerefi, gururu anlatarak bitiremeyiz. Hele ki 15 Temmuz gecesi Bolu halkının gösterdiği hükümete,  cumhurbaşkanına, başbakanına sahip çıkma konusundaki tutarlı tavrını görünce, gece gündüz çalışsak azdır. İnşallah Paşaköy’ün Batı girişinden bir yol başlayıp 500 Evler’e kadar gidecek. 200 metrelik bir bölüm kaldı. İnşallah bu sene onu da açmayı Allah nasip edecek. Biraz güzelleşince, kaldırım yapılınca, asfalt yapılınca seviniyorsunuz.  Sizin için ne kadar çalışsak ne kadar emek harcasak sizin hakkınızı ödeyemeyeceğimizi düşünerek çalışmalarımızı olanca hızıyla devam ettirdiğimizi bilmelisiniz. Biz okullarımızın da bütün ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmuş durumdayız. Bütün bunları sizlerden aldığımız destekle yapıyoruz. Sizlerin sayesinde ilk kadın milletvekilimize de Bolu’muz kavuşmuş oldu. Bu kadar güçlü yapıyı siz oluşturdunuz onların gücü sayesinde de biz sizlere hizmet ediyoruz.”diye belirterek sözlerine Bolu ile ilgili hedeflerini anlatarak devam etti.

“Hedefimiz Dünyanın İlk 10 Yaşanılabilir Kenti Arasına Girmek.”

Başkan Yılmaz; “Gelecekte Bolu hedefimiz şu; 2023 yılında Cumhurbaşkanımızın hedefi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Bizim de Bolu için hedefimiz dünyanın ilk 10 yaşanılabilir kenti arasına girmek. Bütün çalışmalarımız buna hedeflidir, bütün yaptığımız çalışmalar bu amaca yöneliktir. Bu çalışmalardaki gücü, birikimi, kuvveti de sizlerden alıyoruz. Sizlere hizmet etmenin hazzı ve şerefiyle hepinizi en derin saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. İnşallah önümüzdeki süreç Bolumuz için, ülkemiz için daha iyi olacak diyor; hepinize saygılar sunuyorum.”diye ifade etti.

Daha sonra Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ile Zerrin Biçen dergi dağıtımı ve yemek ikramı yaptılar. Stantların gezilmesiyle etkinlik sona erdi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar