Ara

Bolu Kent Konseyi Toplantısında Başkan Adayları da Konuşma Yaptı

 

Bolu Belediye Meclis salonunda Bolu Belediyesi’ne bağlı Bolu Kent Konseyi’nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleşti.

Her yıl Ocak ayında gerçekleşen toplantıda, Kent Konseyinin yaptığı çalışma ve projelerin anlatımının ardından, siyasi partilerin belediye başkan adayları yapacaklarından bahsederken, Başkan Yılmaz’da bu güne kadar Bolu için yaptıklarını anlattı.

Bolu Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısına, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Belediye Başkanı Fatih Metin, CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve kent konseyi üyeleri katıldı..

“Türkiye’de İlk Olan Bir Projeyi Uyguladık.”

3 Yıllık süre zarfında, her renkten insanın oluşturduğu çok ahenkli bir kent konseyi olarak, Bolu’yla ilgili çalışmalardan bahseden Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, BAİBÜ, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, İşkur, Sağlık Müdürlüğü gibi kurumların desteklerini de anlattı. Özçelik özetle; “Her şeyden önce Bolu’muzun büyük hayırseveri, Boluluların Babası İzzet Baysal’ı anma günleri, şükran günleri kapsamında geniş bir program hazırladık ve başarılı bir şekilde uyguladık. Engellilerle ilgili çalışmamızda Türkiye’de ilk olan bir projeyi uyguladık. 20 civarında zihinsel engelli çocuğumuza el becerileri kursu açtık. Okullarda ‘Bilgisayarla Değil, Ailenle Konuş’ adı altında bir proje uyguladık. Bu projenin amacı çocukları teknolojinin kötülüklerinden korumaktı.”diye belirtti.

“Biz Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın Hızına Yetişemedik.”

Kent Konseyi üyesi Muharrem Demirel ise  yaptıkları projeleri ve gerçekleştirdikleri çalışmaları slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Demirel; “Bütün bunları ‘Siz yeter ki isteyin. Bana projelerinizle gelin. Her zaman yanınızdayız. Size güveniyorum. Siz yanlış yapmazsınız.’diyen, aldığımız kararlarda fikirlerimize hürmet eden Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın destekleriyle gerçekleştirdik. Eksiğimiz var mutlaka, hepimiz biliyoruz ama biz Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın hızına yetişemedik.”diye belirtti.

Saadet Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç

31 Mart yerel seçimleri öncesinde belediye başkan adaylarından ilk konuşma yapan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç özetle; “Bir arada yaşama kültürü temelinde hak ve adalet vardır. Hepimiz bu hak ve adalet temeli üzerine yaşarız ve rahat bir hayat süreriz. Bu vesile ile 31 Martta yapılacak bu seçiminde öncelikle Bolu’da hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Bir şehrin yaşam kalitesinin yükselmesini ve ideal noktaya ulaşmasında ana etkin gücün yerel yönetimler olduğuna inanıyoruz. İyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz. Ancak bu potansiyelin harekete geçmesi için liyakat sahibi, emanet bilincinde olan hakkaniyetli ve erdemli yöneticilerin iş başına gelmesi gerekmektedir.”diye belirtti.

MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan

MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan özetle; “Birlikte ilimizde yapılan bu etkinlikler ziyadesiyle bizleri mutlu etmiştir. Daha da ulaşılabilir, daha da erişilebilirlilik olmak adına yeni seçimlerin, yeni konseylerin oluşmasında mutlaka yine hepimizin katkıları olacak.”diye ifade etti.

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan özetle; “Bazıları, ‘Niye belediye başkanlığına aday oldunuz?’ diye soruyor. Bu iş bizim işimiz, bilmediğimiz bir iş değil. 10 yıl belediye meclis üyeliği, 3 yıl encümen üyeliği, divan komisyon üyeliği yaparak bulunduğumuz yerlere geldik. Bizim bir hayalimiz vardı, bir gün Bolu’yu yönetmek, Allah nasip ederse, Bolu’muzu da 31 Marttan sonra milletimizin de teveccühü olursa layık olduğu şekilde, hak ettiği şekilde Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi yapmak için Bolu’da yaşayan herkesin kendisini çok mutlu hissettiği bir şehir haline getirebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.. Tabi bu zamana kadar 3 dönemdir görev yapan sayın belediye başkanımızın, hiç kimsenin kuşkusu olmasın, kendisinin yarım bıraktığı projelerin tamamını yerine getireceğiz. Faydalı projeler var. Bu faydalı projeleri de yaygınlaştırarak devam ettireceğiz.”diye ifade etti.

AK Parti Bolu Belediye Başkanı Fatih Metin

AK Parti Bolu Belediye Başkanı Fatih Metin özetle; “Kent konseylerinin kuruluş amacı, ortak aklın, toplumsal mutabakatın belediye çalışmalarına yansımasının sağlanması noktasında önemli bir araç, kurum olarak teşkilatlanmıştır. Dolayısıyla kurulduğu günden bu yana da kent konseyleri de aldıkları ilkesel kararlarla, belediye çalışmalarına yön vermesi beklenir. Bu konuda da kent konseyimizin önemli işlerde gördüğünü yapılan faaliyet sunumunda çok net olarak gördük. Ziyaretim esnasında kent konseyinin çalışma sistemine baktığımızda gönüllülük esasına dayalı bir yapının da olması gerektiği hususunda görüş birliğine varmıştık. İnşallah Rabbim nasip eder, Bolu halkı takdir eder belediye başkanı olduğumuzda gönüllü sayısını Bolu’da her bağlamda artıracağız. Bunun dışında belediye yönetim anlayışımız katılımcı olacak, yenilikçi olacak. Bu nedenle hem STK’larla hem de kent konseyimizle çok hummalı güzel bir çalışma dönemi yaşayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.”diye ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Dünya’nın En Büyüğü Olacak.”

Son olarak kürsüye gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz özetle; Kent konseyleri bu çeşitliliği sağlıyor ve Bolu’da da bu çeşitliliği yeterince biz renge dönüştürürüz ve bu konuda da uyum içinde çalışmaları geçmişten bu güne kadar sürdürdük. Uzun yıllardır yaptığımız çalışma neticesinde şuan 60 dönüm alan içerisinde planlama hazır ‘Engelli Yaşam Merkezi’, yani sistem hazır, proje hazır, her şey bitmiş durumda ve Türkiye’de ilk, Dünya’da var mı bilemiyoruz. Birde ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’miz’ var, şu an 100 konut açılmaya hazır, 1000 konut açılacak ve Dünya’nın en büyüğü olacak. Bunların hepsi planlanmış. Tabi adaylarımız, şehirde yeni oldukları için şehirde neler olup bittiğini bilemeyebilirler, bu gayet doğal. 10 yıl hazırlık, 15 yıl da icra makamında bulunan biri olarak, Bolu’nun her şeyinin planlandığını söyleyebilirim. Günü zaten yaşıyoruz, biz hep gelecek planlamaya çalışıyoruz. Ufku olmayan bir belediye başkanı ve ufku olmayan mimarlar olursa, şehir felakete uğrar. Bu, şehre ihanettir. Bu yüzden, ufuklarımızı genişletmek durumundayız. Ufuksuz adamlar ve ufuksuz mimarlarla Bolu’nun kaybettiği vakti ifade ettim. .”diye belirterek sözlerine devam etti.

“Şehrimize İhanet Etmiş Oluruz.”

Başkan Yılmaz; “Aşağıdaki nikah salonu ve düğün salonu 3 belediye başkanlığı döneminde yapılabilmiştir. Ufuksuz belediye başkanlarının şehri ne noktaya getirdiğini bilesiniz diye söylüyorum. Atatürk Orman Parkı köşesindeki düğün salonunu nazire olsun diye yaptık. Tek düğün salonu yaptık ama işletmeci aynı anda üç düğün birden yapıyor. İşte ufuk bu! Gelecek bu işte. Gelecek planlaması bu işte. Bunun için zaten kent konseyleri kuruldu, bunların çalışmalarını yapsın diye. Eğer ufuksuz mimarlar ve ufuksuz belediye başkanlarıyla bu şehirler devam ederse, şehrimize ihanet etmiş oluruz. Şehrimiz için biz çok çalıştık. Taş üstüne taş koymayı bilmek lazım. Biz yaptığımız her çalışmada geleceği planladığımızı bilmenizi isterim. Karadere Tünelini açmıştık ve içinden ciplerle geçmiştik. Tünelinde şuan altının betonu atılmış, inşallah yakında basın mensuplarıyla beraber artık taksilerle geçebileceğiz. Bunlar hep büyük olaylardır. Bir Bolu dağı tünelini devletin kaç yılda kaç metre açtığını düşünün ve bizim açtığımız tünel ondan daha uzundur, 3674 metredir. Bolu Belediyesi kendi imkanlarıyla açmıştır. Artık Bolu kendisini aşmıştır.

Toplantı sonunda Bolu Kent Konseyi Başkanı ve heyeti tarafından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a Karadere Tüneli ve sularını ifade eden hediye takdim edildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar