Ara

Bolu İli ve İlçeleri KDY Derneği’nde “Geleneksel Keşkek Günü” Programı Düzenlendi.

 

Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği binasında, Bolu’nun ve Bolu yerel yemeği olan keşkeğin tanıtılması amacıyla “Geleneksel Keşkek Günü” programı düzenlendi.

14 Aralık Cumartesi akşamı Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Bağcılar Merkez mahallesinde bulunan dernek sosyal tesislerinde gerçekleşen “Geleneksel Keşkek Günü” programına 100’ün üzerinde katılım oldu.

“Geleneksel Keşkek Günü” programına katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, İstanbul, Bolu, Ardahan, Trabzon, Kastamonu, Samsun, Mardin, Siirt, Ordu, Bitlis gibi 11 ilin dernek başkanı, STK temsilcileri, işadamları ve davetli konuklar, kuzu gerdanından yapılan Bolu’nun yöresel yemeği keşkeği çok beğendiklerini ifade ettiler.

“Lokman Başkanımızdan Her Türlü Maddi Manevi Desteği Görüyoruz.”

“Bolu Keşke’i gerçek keşkektir. Bizim Keşkeğimiz Kuzu gerdanından yapılmaktadır. Bu lezzet  bize atalarımızdan kalmıştır. Hazırlanması çok zordur. Bizim Keşkeğin rakibi yoktur” diye konuşan Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Turgut Gülen toplantı sonrası bilgi paylaştı. Dernek Başkanı Turgut Gülen; “Derneğimizde ‘Keşkek Günü’ yaptık. Hem Bolulu hemşerilerimizi hem de 11 il dernek başkanlarımızı, işadamlarımızı davet ettik. Sağolsunlar, Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağrıcı’da bu davetimize katıldı. Geceyi düzenleyen yönetime teşekkür etti. Lokman Başkanın Bolululara vermiş olduğu değer ve desteği hiç bir şeyle ölçemeyiz. Her etkinliğimize geliyor, bizim için Bolulular için Boluluların abisi babası kardeşi gibi her türlü maddi manevi desteğini görüyoruz. O kadar çok değer veriyor kendileri, çok sağolsunlar. Onun hakkını bizler asla ödeyemeyiz. Derneğimize de geldiği zaman ‘Ben burada çok rahat ediyorum.’ diyor. Giresunlu ama sanki Bolulu gibi hep yanımızda ve hep desteğini görüyoruz.  Lokman Başkanımız keşkeğimizi de çok beğendi ve ‘Ben böyle bir keşkek yemedim, çok lezzetli olmuş.’ dedi.”diye belirtti.

“Bolu’yu Laiki ile Tanıttığımızı Düşünüyorum.”

Dernek Başkanı Turgut Gülen; “ Geleneksel Keşkek Günü programımıza komşularımız, arkadaşlarımız, dostlarımız, Bolu’yu sevenler katıldı. Bunların arasında keşkeği hiç yemeyip de burada ilk kez tadan çok insanlar oldu. Çok güzel bir toplantı oldu. Hatta Bolulu olmayan işadamlarımızda katıldı. Herkes bu sofraya gelip, o soframızda bizlerle birlikte oldular. Çok güzel istişareler oldu. O gün biz Bolu’yu laiki ile tanıttığımızı düşünüyorum. Herkes gülerek, mutlu, ‘Tekrar bir daha böyle bir etkinlik olduğunda bizleri de davet edin, bizler her zaman geliriz. Yapmamız gereken ne varsa, biz Bolulular için yaparız.’ diye ifade ettiler. Bitlisli iş adamımız; ‘Bende Bolu için sponsorluk anlamında destek veririm.’dedi. Bu şahsımı çok mutlu etti. Bütün yönetim kuruluma teşekkür ediyorum, Bolu’yu böyle güzel bir şekilde tanıttığımız için.”dedi.

“Bolu İçin Elimizden Ne Geliyorsa Yaptık, Yapmaya Devam Edeceğiz.”

Dernek Başkanı Turgut Gülen; “Bizlerin dernek olarak amacımız, Bolu’yu en güzel şekilde tanıtmak, Bolu ismini bir yerlere getirebilmekti. Bu konuda Bağcılar Belediye Başkanımız sağolsun zaten hep yanımızda oldu, tıpkı Cumartesi akşamı da olduğu gibi. Cumartesi akşamı biz, o küçücük mekanda yaklaşık olarak 100 civarında kişiyi ağırladık. Bu bizler için çok mutluluk verici oldu ama yanımızda Bolulu hiçbir iş adamının olmaması tabi bizleri üzdü. Biz, Bolu için elimizden ne geliyorsa yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Ta ki bir gün son değinceye kadar diyelim. Birçok dernek başkanları bizim dernekte, pek çok işadamları Bolulu olmadığı halde bizim dernekte, biz Bolu’yu tanıtıyoruz, Keşkeği tanıtıyoruz. Bu bizler için çok güzel bir duygu ve onlarında bizlerin yanında olması, bizler için Bolu’muz için çok büyük bir onur. Davetimize, ‘Geleneksel Keşkek Günü’ programımıza gelen tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar