Ara

Bolu İl Genel Meclisi “Barış Pınarı Harekatı’nı” Destekliyor

 

Bolu İl Genel Meclisi Üyeleri, Barış Pınarı Harekatı’na oy birliği ile alınan karar üzerine destek verdiklerini belirten bildiriyi yayınladılar.

Suriye’nin kuzeyinde ‘Güvenli Bölge’ oluşturmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan, önceki gün ABD ile yapılan anlaşmayla birlikte 5 günlük bir ara verilen “Barış Pınarı Harekatı’na” Bolu İl Genel Meclisi Üyeleri de destek verdiklerini bildirdiler.

“Birlikte, Beraber Hareket Edebilen, Birleşebilen Bir Milletiz.”

Bolu İl Genel Meclisi olağanüstü toplantısında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer konuşma yaptı. Yüceer konuşmasında; “Biz millet olarak konu vatan olduğunda, konu bayrak olduğunda, konu geleceğimiz, bağımsızlığımız olduğunda gerisi teferruattır diyerek, birlikte, beraber hareket edebilen, birleşebilen bir milletiz. Bunun sonucu olarak da bin yıldır bu topraklarda bağımsızlığımız devam etmektedir ve ilanihaye de devam edecektir.”diye belirtti.

Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Meclisi olarak “Barış Pınarı Harekatı’nı” desteklediklerini ve bunun takipçisi olduklarını belirterek, harekatla ve şu anki süreçle ilgili bilgi paylaşıp, ardından hazırladıkları bildiri yayınını okudu.

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer’in okuduğu bildiride; “İl Genel Meclisi olarak ‘Barış Pınarı Harekatını’ destekliyoruz. Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşınızın hayatına kasteden etlen. Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen, bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağım da ‘Barış Pınarı Harekâtı’ oluşturmaktadır.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır.

Suriye’de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşla milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktım faydalanarak, kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK =PYD= YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Bolu İl Genel Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.

Bolu İl Genel Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” ifadelerine yer verilmektedir. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar