Ara

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri Esnafa Bayrak Dağıttı

 

Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Barış Pınarı Harekâtı’na” destek vermek için bayrak asma kampanyası başlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Barış Pınarı Harekatı” kapsamında Fırat’ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik başlattığı harekattaki askerlere moral ve destek vermek için Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Bolu İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan esnafa Türk Bayrağımızı dağıttılar.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, yönetim kurulu ve cemiyet üyelerinin dağıttığı bayrakları Bolu esnafı da dükkânlarına asarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonuna destek verdi. Bayrak dağıtımı ardından Başkan Velioğlu, yönetim kurulu, cemiyet üyeleri ile vatandaşlar, şehit askerler ve Yüce Türk Ordusu için Bolu Aslahattin Camii İmamı Mustafa Akyaman’ın okuduğu duaya eşlik ettiler.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu bayrak dağıtım öncesi yaptığı konuşmasında; “Bugün ordumuzun, Yüce Türk Ordusunun, Suriye’de Deaş, YPG ve diğer terör örgütlerine karşı düzenlediği Barış Pınarı Operasyonuna destek olmak için bizde burada Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyeleri olarak bütün esnaflarımıza Türk bayrağı vererek, işyerlerine asmalarını rica edeceğiz. Neden bunu yapacağız? Biz Bolu Komando Tugayının, bu kentten ne komandolar yetiştiriyor. Terörle mücadelede, yıllardır mücadele eden komandolarımıza destek olmak için onlara moral vermek için ve biz şanlı Köroğlu’nun torunları olarak ordumuza, askerlerimize ve devlet adamlarımıza, orada görev yapan herkese destek olmak için bugün esnaflarımıza bayrak vereceğiz ve iş yerlerine astıracağız.

Bu duyarlılığı herkesin, bütün Bolu halkının, tüm Türkiye’de bizi izleyen herkesin göstermesini istiyoruz. Çünkü oradaki askerlerimizin morale ihtiyacı var. Belki buradaki hassasiyeti gördükleri zaman yüzleri gülecektir. Orada zor şartlarda şuan çatışıyorlar teröristlerle. Bu pislik yuvalarını dağıtmak için gece gündüz çalışıyorlar. Onlara moral vermek için böyle bir girişimde bulunduk. Ayrıca dün canlı olarak izledik orada görev yapan gazeteci arkadaşlarımız var. Gazetecilere yönelik saldırı anını izledik ve çok üzüldük. Hepsine dua ediyoruz. Onlara da moral vermek istiyoruz. Hepsi kendilerine dikkat etsinler. Özellikle dün bir kadın gazetecinin, ajans muhabiri arkadaşımızın orada, sokaklardaki aslan gibi mücadelesini izledik. Gurur duyduk. Hepsi kendilerine dikkat etsin. Hepsine dua ediyoruz. Zor görev yapıyorlar orada. Biz belki burada rahatça görev yapabiliyor, mesleğimizi icra edebiliyoruz ama oradaki gazeteci arkadaşlarımızda çok zor şartlarda görev yapıyorlar. Allah hepsine yardım etsin.” diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar