Ara

Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Uygulamalı Boyacılık Kursu

 

Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Uygulamalı Boyacılık Kursu başladı.

Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Adalet Bakanlığı CTE Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde yükümlülerin boyacılık alanında meslek sahibi olmalarının sağlanması ve kamu hizmeti cezaları kapsamında eğitim-öğretim yılının yaz tatili döneminde çocukların bulunmadığı okullarda boya, tadilat, temizlik vb. işlerin yapılması planlanmıştır. Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz ile Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle 20 yükümlünün katılımıyla “Boyacılık Kursu” başlatılmıştır.

İşbiriği kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitici desteği sağlamakta olup Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ise mesleki eğitime katılan kursiyerlere günlük cep harçlığı imkanı sağlamaktadır. İl Milli Eğitim müdürlüğünce boya, tadilat ve temizlik ihtiyacı olan 20 okul belirlenmiş, kurs katılımcılarına teorik eğitimin verilmesinin ardından ihtiyacı belirlenen okullarda uygulamalı boyacılık eğitimi başlatılmıştır. Böylelikle bir taraftan yükümlülerin meslek edinerek sertifika almaları sağlanmakta diğer taraftan da hem kişilerin suç işlemek suretiyle topluma verdikleri zararı kamu hizmeti cezasını yerine getirerek onarma imkanı sağlamakta hem de kamu bütçesi açısından da işçiliği ücretsiz yerine getirerek ekonomik kazanım sağlanmaktadır.

Çalışmalar sayesinde daha sağlıklı, daha bakımlı ve güzel görünümlü okullarda eğitim imkanı sağlanarak öğrencilerin ve öğretmenlerin motivasyonunu artıracaktır. Müdürlüğümüzce açılmış olan mesleki kurs devam etmekte olup, boya, tadilat, temizlik ihtiyacı olan okullarda çalışmalar sürdürülmektedir.”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar