Ara

Bolu’ da 23 Nisan Satranç Turnuvası Gerçekleşti

 

23 Nisan Satranç Turnuvasında 150 civarında sporcu yarıştı.

Bolu’da 2 gün devam edecek olan, yaklaşık 150 civarında sporcunun katıldığı 23 Nisan Satranç Turnuvası, 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Bolu Öğretmenevi Salonunda gerçekleşti.

Turnuva ile ilgili bilgi aktaran Satranç Turnuvasının Baş Hakemi Serkan Denizli; “23 Nisan Satranç Turnuvası yapıyoruz. 4 kategoride oynatıyoruz. Yaş olarak 8 yaş grubumuz var. 12 yaş grubumuz var. 14 yaş grubu ve açık kategorimiz var. 7’den 77’ye herkes oynayabiliyor. Yaşta sınırlamamız yok. Ortalama 150 civarında sporcumuz var şuan. Bunların çoğunluğu il içinden ama Düzce’den de katılan sporcularımız var. Turnuvamız 2 gün devam edecek. Yarında toplamda 6 tur olarak turnuvamızı tamamlayacağız.”diye ifade etti.

Satranç İl Temsilcisi Akın Ateş bilgi paylaşımında; “Şuan 23 Nisan Satranç İl Turnuvasını yapıyoruz. Yarın ödül töreni yapacağız. Satranç geleceğin sporu.. Geçmişin günümüze hediyesi, günümüzün sporu, geleceğe de hediye olacak bir spor. Tüm çocukların satranç oynamasını istiyoruz. Ben 2002 yılından beri satrancın içerisindeyim. 1,5 yıldır da il temsilcisiyim. Ulusal satranç hakemiyim. Bolu ilinde çok yüksek bir potansiyel var. 3 tane milli sporcumuz var. Şuan o milli sporcularımızdan Efe Metehan Yavuz Dünya Okullar Şampiyonası’nda Antalya’da yarışıyor. İnşallah ondan derece bekliyoruz. 2 milli sporcumuz daha var. Onlarda uluslararası bir turnuvaya hazırlanıyorlar. Şuan burada yarışmıyorlar. Uluslararası turnuvada yarışıyorlar. Birde kulübümüz var ‘Köroğlu Satranç Kulübü’. Köroğlu Satranç Kulübü de 2. ligde yarışıyor.  Bu yıl hedefimiz 1. lige çıkmak. Geçen yıl averajla çıkamamıştık, bu yıl inşallah çıkacağız. Tüm Bolulu işadamlarından destek bekliyoruz. Çünkü satrancın desteğe ihtiyacı var. Yaptıkları destek boşa gitmeyecek. Çünkü çocuklarımız için yapıyoruz bunu ve çocuklarımız satranç sporcusu olmasa bile aldıkları eğitimle fark yaratacaklar. Hangi sporu yaparlarsa yapsınlar, hangi işle uğraşırlarsa uğraşsınlar diğer arkadaşlarından farklı özelliklere sahip olacaklar. O yüzden 5 yaşından itibaren eğitimlere başlıyoruz. Çocuklar 5 yaşından itibaren satranç eğitimine gelsinler. İşadamları da destek olurlarsa memnun oluruz.”diye belirtti.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar