Ara

Bolu Belediyesinin Arşiv Bilgilerinin Tümü Dijital Ortamda

 

Bolu Belediyesi, arşiv Bilgilerini dijital ortama taşımış olan belediyelerden biridir.

Bolu Belediyesi bütün arşiv bilgilerini daha önce dijital ortama aktararak kayıt altına aldığından dolayı belediye arşivi zarar görmemiştir.

Dün akşam saatlerinde pazaryeri’ni Belediye Meydanı’na bağlayan alt geçitte bulunan katlı otoparkta çıkan ve arşive de sıçrayan yangın, belediye arşiv bilgileri daha önce dijital ortama taşındığından dolayı zarar verememiştir.

Matbaa makinesinden kaynaklandığı düşünülen yangın, Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin otoparktaki araçları tahliyesinin ardından, İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinde yangını hızla söndürme çalışmalarıyla, yangın büyümeden kontrol altına alınıp, söndürülmüştür.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yıllar önce profesyonel bir şirkete, belediyenin tüm arşivini dijital ortama taşıtmış olup, arşiv bilgilerine Belediyenin internet sayfasından ulaşmak mümkün olduğu, bu uygulamayı yapan nadir belediyelerden birinin de Bolu Belediyesi olduğu bilinmektedir. Bu sebeple arşiv yanmış olsa bile tüm evraklar dijital ortamdadır ve isteyen herkes anında ulaşabilmektedir.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar