Ara

Bolu Belediyesi Son İftar Yemeğini Verdi

 

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Aşevi’nde Ramazan Ayı’nın son iftarı verildi.

Her akşam 2000 kişiye iftar yemeği çıkaran Bolu Belediyesi, Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü imarethane binasında bulunan aşevinde, Ramazan ayının son iftar yemeği her zaman olduğu gibi Suriyeli, Afganlı, Iraklı çoğunlukta olmak üzere çok büyük bir katılımla gerçekleşti.

“Alan el ile veren eli birleştiren” Bolu Belediyesi, Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü binasında bulunan imarethanedeki aşevinde, adının açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaşın sponsorluğunda verilen son iftar yemeğinden yine evlerde yatalak olup gelemeyenlere büyük sefer taslarında yemekleri ulaştırıldı.

“Aç ve açıkta kalan olmayacak” düsturu ile yola çıkarak bu yönde de hizmet veren Bolu Belediyesi Aşevindeki son iftar yemeğini, CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın ile her akşam olduğu gibi Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert birlikte dağıttılar.

Yine her akşam Ramazan Yerlikaya’nın aşevinde Ezan okumasıyla oruçlar açıldı ve ardından yaptığı dua ile iftar yemeği tamamlandı. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar