Ara

Bolu Belediyesi Kandil Pilavı Dağıttı

 

Bolu’da Demokrasi Meydanında ve Şehitler Mezarlığında Kandil Pilavı dağıtılıp, Şehitlikte Kuran Okundu.

Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Aşevinde 250 kg. pirinçle pişirilen Kandil Pilavı, Bolu’da Demokrasi Meydanında ile Şehitler Mezarlığında kurulan stantta 5 bin kişiye dağıtıldı.

Peygamberimiz Hz. Muhammet’in (s.a.s) doğum günü olan Rebiul-evvel ayının 12. günü Mevlid Kandilinde Demokrasi Meydanı’nda kurulan stantta halka kandil pilavı ikram eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, başta Bolu halkı olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandilini kutladı.

Demokrasi Meydanında Kandil Pilavı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu tarafından vatandaşlara ikram edilirken, Şehitlikte okunan Kuran Ayetleri ve edilen duaların ardından Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert tarafından Pilavlar dağıtıldı.

Başta Bolulular olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandilini kutlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “ Allah’ın bütün kainatı senin yüzü suyu hürmetine yarattım dediği nebinin doğum günü. Öyle bir nebinin ümmeti de biziz. Allah’ımıza çok şükür ki böyle bir nebinin ümmetiyiz. Böyle bir son dinin ibadet edeniyiz, tabi olanıyız. Bugünleri unutmamak durumundayız. Bolu Belediyesi uzunca süredir, kandilleri bu şekilde kutlamaya çalışıyor, insanlarla hemhal olmaya çalışıyor. Bu böyle devam etmek durumunda, çünkü bizi birleştiren, bütünleştiren, birlikte hareket etmemizi sağlayan, önemli günler bugünler. Gerçekten İslam alemi bir bütün ve birlik haline gelebilmiş olsa, dünyadaki insanlığın seyri değişir diye düşünüyorum. Şu an çekilen sıkıntıların sona ermesi için dinimizi yeterince algılamamıza, anlamamıza Allah vesile etsin diyorum ve bütün İslam aleminin Mevlit Kandilini kutluyorum.”diye ifade etti.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar