Ara

Bolu Belediyesi İlk Mahalle İftarını, Kuruçay Mahallesinde Verdi

 

Bolu Belediyesi’nin yedi senedir her Ramazan Ayında gerçekleştirdiği, mahalle iftarlarının bu sene ilki, Kuruçay Mahallesinde yapıldı.

Bu yıl Bolu’da Ramazan boyunca, 25 mahallede iftar programı yapılacak. Bu planlamaya göre Ramazan Ayı boyunca 50 bin kişiye iftar verilmesi hedefleniyor. Bu iftarlar sponsorlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Kuruçay Mahallesindeki iftar programına da Acersan ailesi, Anneleri merhume Fatma Acersan’ın seneyi devriyesi adına gerçekleştirdi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz iftar sonrası yaptığı basın açıklamasında; “Ramazana geldik. Ramazan İslam dünyasının en mübarek ayıdır. Ramazan başlamasıyla beraber Bolu Belediyesi olarak, mahalle muhtarlarımızla birlikte, mahalle iftarlarına başladık. Bugün ilkini Kuruçay Mahallemizde yapıyoruz. İnsanlarımızla iç içe, fakir zengin, orta halli hiç fark etmiyor, herkes aynı masada ve iftarı huşu içerisinde zevkle açmaya çalışıyoruz.” diye belirterek sözlerine devam etti.

Yılmaz; “ Aynı zamanda her mahalle için bir dergi çıkartıyoruz. Bugünde Kuruçay Mahallesinin dergisi bitmiş. İftara gelenlere bunu da dağıtacağız. Mahalle dergileri vasıtasıyla mevcudu tespite çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte, yıllarda bu mahallenin bilgileri burada olacak ve bundan sonra gelecek nesillerde de bu devam edecek. Şehre sahip çıkmak, mahallemize sahip çıkmak ve inancımıza sahip çıkmak adına bu çalışmaları halkımızla hep beraber yürütüyoruz. Bu konuda birçok sponsorumuz, Bolulu iş adamımız iftarlarımıza destek veriyor. Allah herkesten razı olsun diyorum. Ramazanımız mübarek olsun. Tabi bu arada hem ülkemizin yurtiçi ve yurtdışı mücadelesi dolayısıyla şehitlerimiz var. Allah onlara gani gani rahmet eylesin. Ailelerine sabırlar versin. Aynı zamanda da İsrail’in Kudüs’e yaptığı katliam dolayısıyla şehitler var. Allah İslam alemini de aklını başına getirsin diyorum.  İnşallah Müslümanlar daha dik, daha hür, daha sağlıklı yaşayacak ortamlara birlik ve beraberlik içerisinde geleceklerdir. Onlara da vesile olsun diyoruz. Allah Ramazan’ımızı mübarek etsin.”diye ifade etti.

Kuruçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Epçim’de iftar programı dolayısıyla Bolu Belediye Başkanı ve ekibine, iftara sponsor olan aile Acersan’lara ve gelenlere teşekkürlerini sundu. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar