Ara

Bolu Belediyesi Aşevi’nde 3. Akşamın iftar yemeği Turkcell tarafından verildi.

 

Bolu Belediyesi Aşevi her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi yine kapılarını ihtiyaç sahiplerine açarak, Ramazan iftar yemeklerini vermeye devam ediyor.

Merhum İzzet Baysalın On Altın Öğüt’ünden biri olan “Vermeye vakit ayır, verme günün aydınlığıdır.” Sözünü benimsemiş ve “Alan el ile veren eli birleştiren” Bolu Belediyesi, Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü binasında bulunan imarethanedeki aşevinde 3. Akşamın iftar yemeği Turkcell tarafından verildi.

Bu seneki Ramazan Ayı içinde 48 ilde iftar yemeği vereceklerini belirten Turkcell Bölge Müdürü Erdal Koramaz, Bolu’da bu seneyle beraber 2. kez iftar verdiklerini belirtti.

Bolu Belediyesi Aşevinde verilen ve her akşam olduğu gibi Ramazan Yerlikaya tarafından okunan ezan ile başlayan, İbrahim Kıvrak -keman, Ali Yunga -Ney ile yaptıkları tasavvuf müziği eşliğinde yenilen İftar yemeği sonrası edilen dua, yine Ramazan Yerlikaya tarafından yaptırıldı.

“Aç ve açıkta kalan olmayacak” düsturu ile yola çıkarak bu yönde de hizmet veren Bolu Belediyesi Aşevinde, Ramazan Ayı boyunca her akşam 2000 kişiye iftar yemeği çıkıyor. 3 devasa tencerede pilav, 200 kilo etten 2 büyük kazan yemek ve yine 3 kazan çorba çıkaran aşevinin müdürü, hünerli şefleri ve tüm ekibi bu yemeklerden yatalak olup gelemeyen 81 ailenin de evine servis yapıyor.

Ramazan ayı boyunca her akşam 2 bin kişilik yemek çıkararak, 60 bin kişiye iftar vermiş olacak olan Bolu Belediyesi Aşevinin bu iftarları, hayırsever vatandaşlar kanalıyla verilmiş oluyor. Yine her akşam bir meclis üyesinin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert’in de eşlik ettiği, elleriyle yemek servisi yaptıkları bu hayır kurumundaki iftar yemeklerine, maddi durumu yetersiz aileler, yurt dışından gelen öğrenciler ve Bolu dışından gelip Bolu’da eğitim gören öğrenciler katılıyor.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar