Ara

Bolu Belediyesi Aşevi 2000 Kişiye İftar Yemeği Verdi

 

Tadilatı tamamlanan Bolu Belediyesi Aşevi Ramazan ayının ilk gününde 2000 kişiye iftar yemeği verdi.

Bolu Belediyesi Aşevi geçirdiği tadilatın ardından kapılarını ihtiyaç sahiplerine açarak Ramazan’ın ilk iftar yemeğini gerçekleştirdi.

Merhum İzzet Baysalın On Altın Öğüt’ünden biri olan “Vermeye vakit ayır, verme günün aydınlığıdır.” Sözünü benimsemiş ve “Alan el ile veren eli birleştiren” Bolu Belediyesi, Aşevinde ki ilk iftar yemeğini verdi.

Aç ve açıkta kalan olmayacak düsturu ile yola çıkarak bu yönde de hizmet veren Bolu Belediyesi Aşevi Ramazan’ın ilk gününde 2000 kişiye iftar yemeği verdi.

Bir süredir tadilatta olan Bolu Belediyesi Kültür ve sosyal İşler binası ve aşevi daha çok kişiye hizmet vermek amacıyla genişletilen aşevi, bölümlerindeki tadilatların tamamlanmasının ardından, Ramazan ayının ilk gününde 2 bin kişiye iftar yemeği çıkarttı.

Bolu Belediyesi Aşevi binasında iftar yemeği verirken, ayrıca evde yatalak olan hastalardan 81 ailenin evlerine servis aracıyla yemek gönderdi. Yine bu çıkarılan 2 bin kişilik bu iftar yemeğinden, “3. Bolu Kitap Fuarı’nda” bulunan kişilere de verildi.

Ramazan ayı boyunca her akşam 2 bin kişilik yemek çıkararak, 60 bin kişiye iftar vermiş olacak olan Bolu Belediyesi Aşevi, bu iftarları hayırsever vatandaşlar kanalıyla verilmiş oluyor. Yine her akşam meclis üyeleri, daire müdürlerinin de eşlik ettiği bu iftar yemeklerine, maddi durumu yetersiz aileler, yurt dışından gelen öğrenciler ve Bolu dışından gelip Bolu’da eğitim gören öğrenciler katılıyor.  Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar