Ara

Bolu Basını Seben Belediyesi’nin İftarında Buluştu

 

07 Haziran Çarşamba akşamı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ tarafından, Seben Solaklar Kayaevleri Taş Restoranda Bolu Basınına ve davetlilere iftar verildi.

Haber: Fatma Marmara

Tarihi eserleri, doğal, kültürel güzellikleri içinde barındıran Seben’de, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, 07 Haziran Çarşamba akşamı Solaklar Kaya Evleri Prof. Dr. Halil İnalcık Sosyal Tesisi bünyesinde bulunan Taş Restoranda, Bolu basın mensuplarını ağırladı.

Seben’i yaptığı çalışmalarla marka olma yolunda emin adımlarla ilerleten, tarım ve üniversite alanında çalışmalarıyla Seben Turizmine de büyük katkı sağlayan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Solaklar Kaya evlerinin bulunduğu bölgede Seben’e gelen turistlerin konaklayabilmesi için bungalov evlerin inşaatını kısa sürede tamamlayarak yine burada yaptırdığı,  bölgeye özgü tamamen organik ürünlerin menüsünde yer aldığı, taş restoranını 28 Ekim 2017 tarihinde hizmete açmıştı.

Açılan bu yerde İftara gelen davetlileri tek tek hoş geldiniz diyerek karşılayan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ:  “Bugün Seben Solaklar Kayaevleri Taş Restoranda vermiş olduğumuz iftar programımıza davet ettik ve sizlerde icabet ettiniz. Bu nazik katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Orta Asya’dan Türkiye’ye, Anadolu’ya gelen atalarımızdan bir boy Seben’e yerleşmiş olduğundan bahseden Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Solaklar Kayaevleri ve Nevruz Tepesini içine alan bu bölgenin bir diğer önemli yanının da Osmanlı İmparatorluğu’nun Fetret Döneminde Çelebi Mehmet’in saklandığı, Osmanlının yeniden yükselişinin sağlandığı bir mekân olduğunu belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar