Ara

Bolu Basını Koru Hotels’de İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.

 

Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Bolu Koru Hotels ev sahipliğinde Bolu basını ve ailelerine iftar yemeği verdi.

İftar yemeği sonrası Koru Otel Müdürü Şeyda Zeynep Özersin ve Müdür Yardımcıları otelin konferans salonunda otel hakkında sunum yaptılar.

1967 yılında hizmet vermeye başlayan, 2016 yılı Kasım ayında Bolu Sağlık Kurulu tarafından satın alınana Bolu Koru Otel hakkında bilgi aktaran Koru Otel Müdürü Şeyda Zeynep Özersin özetle; “Yönetim Kurulumuzun Başkanı Hasan Bilir liderliğinde yönetilen Bolu Sağlık Kurumu il sağlık sektörüne hizmet vermekte. Çukurambar ve Sincan’da olmak üzere iki özel hastanemiz, bir sağlık kolejimiz, üniversitemiz ve MR görüntüleme merkezimiz var. Otelcilik sektöründe de ilk tesisimiz burası. 2016 yılında satın alınan Bolu Koru Otel 4 ay kadar işletilip projelendirilerek 2017 Mart ayında renovasyona girdi. 18 ay kadar süren renovasyon süresince tesis tamamen, eski halinden de çok uzaklaşmak istemesek de güncel pek çok yeniliklerle, yeni ünitelerle, 5 yıldızlı bir kongre oteli olarak 2018 Haziran ayında hizmet vermeye başladı. Tüm birimlerimizin açılmış olmasıyla beraber halen daha 160 dönüm arazi ürerinde 22.000 m² kapalı alan üzerinde hizmet vermeye devam etmektedir.  187 odanın 67 tanesi 100-120 m² delux ve suit dairelerden oluşmaktadır. Kongre merkezi sonradan binamıza entegre edilmiş, kolonsuz ‘Deniz Aydan Kongre Merkezi’ 1000 m² genişliğinde 7,5 m tavan yüksekliğinde, teknik özelliklere sahip, bölünebilir özelliktedir. Ayrıca 7 ayrı toplantı salonu ve work-shop odalarımız mevcuttur. Ortalama 3500 m² Spa & Wellness merkezi ile bölgenin en büyüğüyüz. Sağlık ve terapi anlamında en büyük özellikler gözetilerek inşa edildi. Profesyonel yarı olimpik yüzme ve yarı açık yüzme havuzumuz mevcut.”diye belirtti.

Projelerden de bahsedilen sunumun ardından, Profesyonel Fitness salonları, aqua terapi odası, sıcak taş yatakları, tuz odası, sauna, buhar odalarıve sadece kadınların kullanımına yönelik spa merkezi de bulunan Bolu Koru Otel Spa & convention basın mensuplarına gezdirildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar