Ara

Bolu “5. Uluslararası Mutfak Günleri” 2. Gününde de Yarışmalarla Devam Ediyor

 

Geleneksel hale gelen Bolu 5. “Uluslararası Mutfak Günleri’nin” 2. günü de yarışmalarla devam etti.

3 gün sürecek olan ve geleneksel hale gelen Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, TİKA, YEPAD (Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği) ve Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 5. Uluslararası Mutfak Günleri’nin 16 Mart 2019 Cumartesi 2. gün etkinlikleri yine sabah saat 09.30 da yarışmalarla başlayarak, devam etti.

2.gün programına, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, ulusal ve uluslararası aşçılık konfederasyonu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“Yöresel Yemek Yarışması” ile başlayıp, ardından “Handikap Bireysel Engelli Yarışması”, “ Grand Prix takım Yarışması Siyah Kutu” ve tekrar “Yöresel Yemek Yarışması” ile devam eden programda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, saat 14.00’de yapılan “Yöresel Yemek Yarışması” kazananlarının madalyalarını taktı.

17 Mart Pazar günü saat: 09.00’da “Lise Ekip” yarışması ile başlayacak olan “Bolu 5. Uluslararası Mutfak Günleri, “Üniversite Ekip”, “Minik Kategoriler”, “Restoran Tatlı Tabağı” ile devam edip, saat: 19.30’da yapılacak “Ödül Türeni” ile sona erecek. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar