Ara

Bolu 3. Kitap Fuarı Başlıyor

 

Büyük yayın evlerinin de katılacağı “Bolu 3. Kitap Fuarı” Salı günü başlıyor.

Bolu Belediyesi ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) iş birliğinde gerçekleşen, birbirinden önemli 37 yayınevinin katılacağı “Bolu 3. Kitap Fuarı” Salı günü Kent Meydanı’nda başlıyor.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan MTTB İl Başkanı Mücahit Özdemir; “Bolu Belediyesi ve MTTB işbirliğinde 3’üncüsünü düzenleyeceğimiz Bolu Kitap Fuarı 15-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bolu Kent meydanında gerçekleşecek. Birçok etkinlik ile üniversite öğrencileri ve Bolu halkımızın bilgilerine sunulacaktır. İlkini 10-13 Mart 2016 tarihlerinde Karaçayır’da ki merkezimizde gerçekleştirmiştik. Fuarımız ilk olmasına rağmen milletimizden, Bolu halkımızdan ve yayın evlerimizden de büyük bir teveccüh görmüş ve bu durum bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu durumdan vazife çıkararak 25 Mart- 1 Nisan 2017 tarihleri arasında şartlarımızı biraz daha zorlayarak Karaçayır 3 bin kişilik kapalı spor salonunda 2.sini düzenleyerek kültür ve sanat hayatımız için unutulmayacak güzel anılar yaşanmıştır.” diye belirterek sözlerine devam etti.

Özdemir; “Gösterilen  yoğun ilgi ve alaka neticesinde beklentilerin karşılanması amacıyla ve gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ilerleyen Bolu Kitap Fuarımızın bu yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında 3.sünü düzenlemekteyiz. Fuarımızın Gerek üniversite öğrencilerimizin, gerek halkımızın ilgi ve alakalarına sunmuş olmaktan büyük bir memnuniyet ve heyecan duyuyoruz. Fuar Kapsamında çeşitli yazarlarımız ile söyleşi ve imza programları düzenlenecek. Bu kapsamda 17 Mayıs Perşembe saat 15.30’da Yazar Aydın Arif, 18 Mayıs Cuma saat 22.30 da Fehmi Demirbağ ile söyleşi programımız olacak yine 19 Mayıs Cumartesi saat 15.30’da Bilal Sami Gökdemir ile imza ve söyleşimiz olacak. Bir sonraki gün olan 20 Mayıs Pazar akşamı ise saat 22.30 da edebiyat ve yayın dünyamızın ustalarında kıymetli Hayati İnanç hocamız ile güzel bir söyleşi ve imza programı düzenlenecektir. Fuarımız Ramazan olması dolayısıyla sabah saat:11.00 ile gece saat: 02.00 arasında açık olacaktır. İlk fuarımızdan itibaren bizleri her zaman destekleyen Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz Bey’e ve ekibine teşekkür ederiz.  15 Mayıs 2018 Salı Günü Saat 14.00’da açılışına yapacağımız 3.Geleneksel Bolu Kitap Fuarı’na tüm kitap dostlarını ve tüm halkımızı davet ediyor hepinize saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

Basın toplantısında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Okuma oranı en düşük ülkelerden bir tanesiyiz. Ama medeniyetin beşiği ilimden ve okumadan geçer. Okuma alışkanlığını arttırmak için Milli Türk Talebe Birliği yetkilileri ile birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Bu sene 3.sünü yapıyoruz. İnşallah bu çalışmalar sayesinde çok ciddi yayın evleri Bolu’muza geliyor. Bu yıl 37 tane yayınevi gelecek ve onların yayınladığı kitaplarla Bolu halkı buluşacak. Bu buluşmalardan inşallah çocuklarımız, gençlerimiz, ilkokuldan üniversiteye kadar olan bütün çocuklarımız ve Bolu halkı istifade ederler ve bizlerde okuma alışkanlıklarına katkı sağlamış oluruz. Bu konudaki çalışmaları dolayısıyla Milli Türk Talebe Birliği’ni kutluyorum. İnşallah Bolu’nun rahat hareket edebileceği en uygun yerde bu sene bu fuarı gerçekleştireceğiz. Tabi Ramazan’a denk geliyor. Bu vesileyle de bütün Boluluların ve İslam âleminin Ramazanını kutluyoruz. Feyizli bir ayda feyizli bir berekete nasip olsun istiyoruz bu yayın evleriyle, kitaplarla Bolu halkının buluşmasını. Herkese teşekkür ediyoruz.” diye ifade etti.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar