Ara

BOLMEK Kursiyerlerinin Sergisi Açıldı

 

Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları kursiyerlerinin el emeği ürünleri sergilendi.

Bolu Belediyesi tarafından, yöresel ve el emeği ürünlerin üretim, tanıtım ve satışının gerçekleşmesi adına hayata geçirilen Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın kursiyerleri tarafından 9 Kasım 2018 Cuma günü sergi açıldı.

Kültür Park ve Yeraltı Katlı Otoparkı üstünde bulunan alanda kurulan serginin ve yeni satış mağazasının açılışına AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi daire müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu’nun turizm kenti olacağını hep ifade ediyoruz. Yöresel ürünlerin satışı ve turizme katkısı anlamında bir döngü sağlanması gerekiyor. Abant’ta Gölcük’e çok sayıda ziyaretçi geliyor. Fakat bu ziyaretçiler Bolu merkeze gelmiyor. Gelmesi için de bir şeyler yapılması gerekiyor. Bulunduğumuz alanı hem yöresel kursların verildiği hem de sergilendiği bir yere dönüştürmemiz gerekiyor. Yukarı çarşının restorasyondan sonra burayla uyum sağlaması lazım. Daha sonra turların merkeze gelmesini sağlayarak Bolu’da üretilen ürünleri pazarlamamız gerekiyor. Bunu sağlama konusunda herkesin düşüncesine fikrine ve emeğine ihtiyacımız var. Eğer döngüyü sağlayabilirsek bizlere artık ihtiyaç olmadan burası devam eder”  dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış gerçekleştirilerek sergi gezildi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar