Ara

BGSD “2017 YIL SERGİSİ” AÇILDI

 

Bolu Görsel Sanatlar Derneği üyelerinin resim ve fotoğraf eserlerinden oluşan “2017 Yıl Sergisi”  açıldı.

Haber: Fatma Marmara

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde, Bolu Görsel Sanatlar Derneği Üyesi 20 sanatçının 48 adet eserinden oluşan “2017 Yıl Sergisi” 27 Ekim 2017 Cuma günü saat: 17.30’da açıldı.

Açılışa Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Müdürü Tahsin Arslan, Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Namdar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyeleri, resmi kurum müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

SANAT UYGARLIĞIN İMZASIDIR

Bolu’da yaşayan birçok sanatçıyı bünyesinde barındırıp, açtığı çeşitli sergilerle, sanatçıların eserlerinden oluşan kataloglarıyla Bolu’ya sanatsal anlamda katkıda sağladığını belirten BGSD Başkanı Tülin Esen konuşmasına şöyle devam etti. Esen; “ Hepinizin bildiği üzere derneğimizin yer problemi vardı. Yaptığımız görüşmeler sonunda Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve AİBÜ Yar. Doç. Dr. Azize Yasa’nın katkılarıyla artık Gülezler Konağı yeni yerimiz ve bir adresimiz var. Yeni yerimizde gerekli düzenlemeler yapıldı ve bir çalışma ortamı oluşturuldu. Haftada iki gün Çarşamba ve Cuma günleri derneğimiz açık olacaktır. Sosyal sorumluluğu olan dernekleri değerli insanlar kurar. Bayrak yarışıdır beklide bu sonrasında kurucuları kadar değerli insanlar ayakta tutmaya çalışır, yaşatır, büyütür. Biz biliyoruz ki sanat uygarlığın imzasıdır ve hak ettiği değeri görmelidir. Bu arada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutluyoru. Eserleriyle katılan üyelerimize ve bizi yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ediyorum.”diye belirtti.

SANATÇIYA VE SANATA ÖNEM VERİNİZ

Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin açılış konuşmasında: “Görsel Sanatlar Derneğinin bugünde güzel bir 2017 Yılı Sergisini açmış olacağız. Çok güzel işler eserler gerçekleştirildiğini biliyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk; ‘ Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir.’ Bu anlayış içerisinde Cumhuriyet Bayramımızın arifesinde açılmasından dolayı daha da mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sanata sanatçıya daha çok önem veriniz. Bütün kurum ve kuruluşların sanatsal çalışmalara destek vermesini arzu ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

SERGİDE ESERİ BULUNAN SANATÇILAR

Tülin Esen, Muhammet( Mehmet) Alagöz, Ayşe Yamaner, Özlem Süzen, Ferda Hınca, Cemal Güney, Fatma Marmara, Yüksel Marmara, Hamza Canbaş, Naciye Bozacıoğlu, Sabiha Gökçe, Mehmet Namdar, Ümit Kozan, Şenol Şenay Özer, Gülşen Dinçsoy Özer, Şenol Karakaya, Yasemin Külahlıoğlu, Şefik Ay, Berna Bürgeç,

01 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek olan “2017 Yıl Sergisi”, BGSD üyelerinin atölye çalışmalarını da yaptığı yeni adresi olan Gülezler Konağı’nda sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

  

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar