Ara

“Benimle Delirir misin?” Oyunu Bolu’da Sahnelendi

 

Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı’nın sahnelediği “Benimle Delirir misin?” adlı iki perdelik komedi oyunu Bolulu tiyatro severler tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Yönetmenliğini Necmi Yapıcı’nın yaptığı, Nihan Durukan Yapıcı ve Necmi Yapıcı’nın sahnelediği “Benimle Delirir Misin?” adlı İki perdelik komedi oyunu 26 Aralık 2018 Çarşamba akşamı Saat: 20.00’ de yenilenen Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda seyirciyle buluştu.

Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından organize edilerek Bolu’ya getirilen oyununun, yapımcılığını Şenay Cevrioğlu, Dekor ve Kostüm Tasarımını Nazmi Karabacak, Efekt – Işığı Samet Yazgı üstleniyor.

“Seyirciye Evlilik Otopsisi Yaptırıyoruz.”

“Benimle Delirir misin?” oyununu eşiyle birlikte oynayan tiyatro sanatçısı ve yönetmen Necmi Yapıcı; “Bizim bu oyunumuz bir evlilik üzerinden erkekleri ve kadınları anlatıyor. Karı koca ilişkilerini bir mizah ve komedi diliyle anlatıyor. Herkesin paylaştığı yaşadığı şeyleri, aslında biz sahnede bir otopsi yapıyoruz. Bir evlilik otopsisi yaptırıyoruz seyirciye. İzlediğiniz kadarıyla gördüğünüz, dördüncü duvar diye bir şey yok bizim oyunumuzda. Hem epik, hem ortaoyunundan beslenen, epik tiyatrodan beslenen, birden seyirciye pas atan, çok interaktif bir oyun. Seyirci çok eğleniyor. Biz oynamaktan çok büyük zevk alıyoruz. Seyirciyle her seferinde başka oyun oluyor. Enerjiye göre, seyirciye göre değişiyor. Biz zaten aynı şekilde oynamıyoruz. Biz oyunu gerçekten yaşıyoruz sahnede. Her an, her şeye açık oynuyoruz.”diye ifade ederek sözlerine devam etti.

“Bolu Seyircisinin İlgisi Çok Güzel”

Yönetmen Necmi Yapıcı; “Bu oyun, istediğimiz kadar oynayabileceğimiz, eskimeyen bir oyun. Sürekli kendini yenileyen, güncellenen bir oyun. Daha önce yurtdışında da oynadığımız bu oyunumuzu, Şubat ayından itibaren yine yurtdışında sahnelemeye devam edeceğiz. Oyunumuzun adı “Benimle Delirir misin?”, yazarı da Mine Artu. Oyunu bir gün önce Karabük’te oynamıştık. Dün Bolu’ya geldik ve karlı havada bu gelişimize çok güzel denk geldi. Bolu’nun doğası zaten çok güzel, çam ormanları karlarla da şahane oluyor.  Bolu’yu biz çok seviyoruz. Ben birkaç defa daha geldim. Bolulu seyirci de çok güzel. İlgi çok güzeldi. Biz çok mutlu olduk.

“Birlikte Oynamak ve Birlikte Seyahat Etmek Gerçekten Çok Güzel..”

Eş olarak oyunu oynamanın avantajı ve dezavantajı sorusunu yanıtlayan tiyatro sanatçısı Nihan Durukan Yapıcı; “Benim açımdan bakıldığında, ben çok şanslıyım. Çünkü Necmi Yapıcı iyi bir oyuncu olduğu ve oyuna da çok iyi hakim olduğu için ben çok rahatım. Kendimi teslim ediyorum, diyebilirim yani. 17-18 yıl aradan sonra sahneye çıktım. Birlikte oynamak ve birlikte seyahat etmek gerçekten çok güzel.. Dezavantaj olarak ta sahne arkasında bazen stres yaşanabiliyor ve ortayı bulan, toparlayan durumunda kalabiliyorum. Bolu’ya ilk defa geliyorum. Çok güzel karlı bir döneme denk geldiğim içinde çok mutluyum. Harika bir kar tatili oldu, çok güzeldi. Sadece bir gün Abant’ta kaldık, Bolu’yu çok gezebilme fırsatım olmadı. Bolu merkezde çok kısa vakit geçirebildik. Çok güzel bir yerde bizi ağırladılar. Yemekleri de çok güzel.  Plan yaptık baharda tekrar geleceğiz.”diye ifade etti.

“Biz Bütün Sanat Faaliyetlerine Elimizden Geldiğince Destek Veriyoruz.”

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Semra Baykır; “Yenilenen yüzüyle salonumuzda, sezonun ilk tiyatro oyunu sahnelendi. Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak biz bütün sanat faaliyetlerine elimizden geldiğince destek veriyoruz. Müzik olsun, resim olsun, tiyatro olsun hepsine elimizden geldiğince destek veriyoruz. Zaten ilimizdeki özel tiyatrolara da bu anlamda desteğimiz var ve katkıda bulunuyoruz. Salonumuz yenilendi ve koltuk sayımız, ilavelerle şu anda 380 oldu.”diye belirtti.

Oyun sonrası Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından sanatçılara çiçek takdim edilip, hatıra fotoğrafları çekildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar