Ara

“Bence Hiç Komik Değil” Bolu’da Sahnelendi

 “Bence Hiç Komik Değil” adlı tiyatro oyununu Bolulu sanatseverler büyük beğeniyle izledi.

Bolu Kültür Sanat Organizasyon katkılarıyla, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri salonunda “Bence Hiç Komik Değil” adlı 2 perdelik tiyatro oyunu 13 Kasım 2019 Çarşamba saat: 20.00’de Bolu’da sahnelendi.

Şirin Gedikli’nin yazdığı, Yosi Mizrahi’nin yönettiği yeni evli çiftin ilk gün heyecanını yaşamadan kendilerini farklı olayların içinde buldukları oyununu Yosi Mizrahi, Haldun Boysan, İlker Kalay, Sibel Tomaç, Elif Çelik, Iraz Pekgöz sahneledi.

Oyun sonrası bilgi paylaşan Tiyatro yönetmeni, dizi ve tiyatro oyuncusu Sanatçı Sibel Tomaç; “En iyi oyunlarımızdan birini burada oynadık. Seyircinin oyuna katılımı harikaydı. Oyunumuzun ismi ‘Bence Hiç Komik Değil’ Şirin Gedikli’nin yazdığı, Retorik Tiyatro ile bu sene sahnelemeye başladık. Haldun Boysan, Yosi Mizrahi, Sibel Tomaç, Elif Çelik, Iraz Pekgöz ve İlker Kalay rol alıyor. Yönetmenliğini Yosi Mizrahi yaptı. Turne yapıyoruz. Bolca turne yapan bir ekibiz. İstanbul’da da oynuyoruz tabii ki ana merkezimiz İstanbul. Sizlerle çok güzel vakit geçirdik. Hem gündüz ağırlama hem de akşam seyircinin oyuna bu kadar güzel katılımı bizleri çok mutlu etti, çok güzeldiler, çok teşekkür ediyoruz hepsine. Tekrar gelmeyi istiyoruz.”diye ifade etti.

“Tek Amacımız, Doğru Yerde, Doğru Zamanda Olabilmek.”

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, Sanatçı Haldun Boysan oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Bolu seyircisi bilinçli bir seyirci. Yani oyunda seçiyor. İyi oyun olmasına buraya getirenlerde dikkat ediyor. Bugün Türkiye’de şuan itibariyle 412 oyun var. Bolu bunlardan büyük bir ihtimalle 25-30 arasında bir oyun seyredecek, onu da getirenlerde seçiyor, Bolu halkı da seçiyor. Tek amacımız, doğru yerde, doğru zamanda olabilmek. Bolu’yu zaten biliyoruz kültür şehri sonuçta. Şu bulunduğumuz yer bile ayrı bir şey. Hani normal Roma, herkesin Doğu Roma, Batı Roma dediği yerde öyle bir şey yok, burası gerçek Roma. Sonra Bizans olduğunda Doğu Roma, Batı Roma oluyor, burada da müzeyi de herkes gelip gezsin. Çok güzel şeyler var. Bolu’ya yalnızca Mengen tadıyla bakıp yemek yiyelim demek yanlış. Biz turizmi de yanlış anlıyoruz. Hepsi bir yerde cazip geliyor, 3 öğün yemek bir de yatayım, öyle değil. Yani buraya günübirlik bile Ankara dâhil, İstanbul’dan gelip, bunları görüp, gidebilirler ki bu yalnız Bolu’nun tanıtımı değil, bu Türkiye’nin de tanıtımı.”diye belirtti.

“60’lı Yıllarda Doğmuş Olanlar O Keyfi Yaşadılar.”

Sanatçı Haldun Boysan konuşmasının devamında; “Yine gel yemeğini ye, her yer güzel çünkü Bolu’yu da gezin. Üç kuruşunuzda nasip olsun, çünkü şehirler böyle büyüyor. Bolu diye baktığın zaman Bolu yalnızca bir şehir değil. Benim en sevdiğim yer eskiden Bolu Dağı’ndan geçerken oradaki etçiler ve makarnacılar vardı. O makarnayı yemek için buraya gelen vardı. Benim gibi 60’lı yıllarda doğmuş olanlar o keyfi yaşadılar. Şimdi gelenlerin öyle bir keyfi yok çünkü fastfoodcu oldular. Hayatta öyle oldu onlara. Yani beyaz masalarda yemek yiyip, sohbet etmek yerine ya atayım işte bir hamburgerde yürüyüp gideyim, sonra bakarızcılar oldu. Onun için bu şehrin keyfini çıkartmak gerekir. Her şehrin keyfini çıkartmak gerekir.”diye ifade etti.

“Çok Keyifli, Çok Güzel Bir Geceydi.”

Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu Sanatçı Yosi Mizrahi oyun sonrası konuşmasında; “Ben çok defalar Bolu’ya geldim, Bolu’da oyun oynadım. Bolu seyircisi keyifli bir seyirci, bu akşamki de yine öyleydi. Yani her türlü yaptığımıza reaksiyon aldık, her türlü espriye güldüler. Çok keyifli bir seyirciydi. Salonda doluydu, 400 kişi vardı anladığım kadarıyla. Bizde dolu salona oynamaktan tabii ki oyuncu olarak çok mutlu oluyoruz. Yaptığımız esprilere seyircinin gülüyor olması, eğleniyor olmaları, bizim bunu biliyor olmamız, bizi çok motive eden, oyunu daha da acaba daha nasıl güldürebiliriz diye, kendimizle yarışa sokuyor bizi. Çok keyifli çok güzel bir geceydi. Songül Hanım ciddi bir şekilde çalışmış, boş koltuk yoktu içerde hatta aralarda koltuk konmuştu. Sahnedeki bir oyuncu için olabilecek en keyifli gece. 400 kişiyi evine mutlu yollamak benim için bir keyif yani.”diye ifade etti.

Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Sanatçı İlker Kalay; “Çok güzel bir Bolu seyircisi vardı. Çok bilinçli, coşkulu bir seyirci kitlesi var. Biz çok mutlu ve keyif alarak oynadık.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar