Ara

Başkanı Özcan “Değişim ve Gelişimin İlk 550 Günü” Anlattı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göreve geldiği günden bu güne kadar yaptıkları proje ve çalışmaları “Değişim ve Gelişimin ilk 550 günü” slayt eşliğindeki sunumu ile canlı olarak anlattı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından göreve gelmesiyle birlikte o günden bu güne kadar yaptıkları çalışmaları, hayata geçirdikleri projeleri, Necip Fazıl Kültür merkezinde 3 Aralık Perşembe saat:18.30’da gerçekleştirilen program ile Bolu Belediyesi sosyal medya hesaplarından(Facebook, Twitter ve YouTube) canlı olarak anlattı.

Birçok Kalemde Tasarruf Edildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve geldiği günün görüntüleriyle başlayan sunum israfın önüne geçilerek yapılan tasarruflar tedbirleri ve ödenen borçların anlatımıyla devam etti. 14 kiralık aracın geri gönderildiği, hammadde kırma eleme nakil işinin iptal edilip, belediye öz kaynaklarıyla yapılmaya başlandığını, çöp toplama, kırtasiye, araç kiralama gibi birçok kalemde tasarruf edildiğini anlattı. Bolu Belediyesi’nin siyasal bir kuruluş olmadığını belirten Başkan Tanju Özcan, Bolu Belediyesi yazısına T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) ibaresini yazdıklarını, burasının bir kamu kuruluşu olduğunu anlattı. Tüm milli bayramların ve Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin yıldönümlerinin coşku içinde konser ve etkinliklerle kutlandığını bu sözü tuttuklarını, ayrıca makam kapılarının halka hep açık olduğunu anlattı.

“Şeffaf Belediyecilik Anlatışıyla Çalışıldı”

Gönderilen tebrik çiçeklerinin de satılıp, elde eden gelirle engelli vatandaşlar için akülü araç aldıklarını belirtti. Su fiyatlarıyla ilgili yaptıkları gelişmeleri ve şeffaf belediyecilik anlatışıyla çalıştıklarını, meclis toplantılarının canlı olarak yayınladıklarını aktardı. Karadere su tüneli iç beton kaplama işiyle ilgili gelişmeleri, orman bölge müdürlüğü binasının teslimini, atık su arıtma tesisi 2. kademe inşaatındaki aşamaları ve bu projelerle ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı. Kanal kapatma projesindeki gelişmeleri ve tamamlanan kısımları, Bolu Belediyesi İş Merkezi ile Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gelinen son durumları anlattı. Kültür Mahallesinde kapalı Pazar yerinin de bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağını anlattı.

Pandemi Dönemindeki Çalışmalar

Pandemi döneminde kurdukları hijyen timi ile yapılan dezenfekte çalışmaları, maske dağıtımları, bu dönemde 30 bin aileye yapılan gıda desteğinde bulunduklarını, 3.500 kişiye her gün sıcak yemek ulaştırdıklarını, Bolu halkının ihtiyaçlarında seferber olduklarını, fırsatçılık ve stokçuluğa geçit vermediklerini aktardı. Sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma desteği verdiklerini, belediye kiracılarına 3 ay kira almayarak destek olduklarını, esnafın vergilerini 3 süre ile ertelediklerini, şoför esnafa araç başı destek verdiklerini anlattı. Belediye hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdüklerini, su mobil araçla mahallelerde yükleme yapılmasını sağladıklarını belirtti.

Daha Yeşil Bir Bolu

Daha yeşil bir Bolu için çalıştıklarını, 25 adet yeni park yaptıklarını, Demokrasi Meydanı düzenlemesini, yürüyen merdivenlerin yenilendiğini, dikilen ağaç ve çiçeklerle çevrenin daha yeşil bir hale getirmeye çalıştıklarını anlattı. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarından, yeni döşenen kaldırım ve yeni açılan yollardan, asfalt çalışmalarından, değiştirilen su borularından, temizlenip ıslah edilen kanallardan bahsetti. Dönel kavşaklar yapılarak trafik kazalarının asgariye indirildiğinden, trafik ışıksız bir Bolu oluşturacaklarından bahsetti.

Evlere Yönelik Hizmet

Evlerde yatalak ve hastalara yönelik hizmet götürüldüğünü, çocukların sinema ile buluşturulduğunu, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılandığını, kardeş aile projesinin hayata geçirilip onlarca ailenin kardeş ve birbirine yardım eder hale getirildiğini bu şekilde sosyal belediyecilik hizmetleri verdiklerini anlattı. Kurban bayramında çok fazla et bağışı yapıldığını ve yoksul ailelere aş evinden verilen yiyecek harici evlerine de et kıyma götürüldüğünü, camilerde temizlik yapıldığını anlattı. Engelli bireylere sosyal danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti verildiğini tekerlekli sandalye, akülü araç, beyaz baston dağıttıklarını söyledi. Yoksul aile çocuklarına Sünnet Şöleni düzenlediklerini, Hoş Geldin Bebek ile yeni doğan çocuğun evine paketler götürdüklerini, taziye ziyaretlerinde bulunduklarını, kültür gezilerine devam ettiklerini, hayır çarşısı ve gıda bankası çalışmalarını yaygınlaştırdıklarını anlattı. Yangın sel gibi doğal afetlerde yardım elini uzatarak yanlarında bulunduklarını, cami yardımlarında bulunduklarını, çevre temizliği konusunda yaptıkları çalışmalar ile belediyeye aldıkları temizlik araçlarını anlattı.   

Tarımsal Üretim, Can Dostlar, Eğitim İle İlgili Çalışmalar

Tarımsal üretimle ilgili çalışmalarını, kooperatif çalışmalarını, ata tohum üretimlerini, Iza buğdayı, kültür mantarı, mor patates, ıspanak gibi üretimlerini çiftçilere destek çalışmalarını anlattı. Okullarda yapmış oldukları çalışmaları, eğitime verdikleri her türlü destekleri, mesleki kurslardaki gelişmeleri anlattı. Muhtarlarla birlikte toplantılar düzenleyerek mahallelerdeki öncelikleri, sorunları belirleyip buralarda yapılan çalışmaları, mahalle ziyaretlerini aktardı. Can dostlara sokak hayvanlarına sahip çıkıldığını, onlar için barınaklar, beslenme alanları ve sağlıkları için hastane yaptıkları ücretsiz hizmet çalışmalarını, hayvan kampüsü projelerini, doğaya bıraktıkları yemleri kurdukları hayvan hakları ile ilgili çalışmaları ve hayvanlara yapılan kötü davranışlarda ceza uygulaması başlattıklarını anlattı. Spora desteklerini, yeni statla ilgili gelişmeleri, Hisar Tepesi projelerini, organik pazar ihalesi, belediye ek hizmet binası, otobüs duraklarının yenilenmesi ve Bolu Kart çalışmalarını itfaiye binasının yeni yeriyle ilgili çalışmalarını anlattı. Haber: Fatma Marmara  

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar