Ara

Başkan Yılmaz’ın 10 Kasım Mesajı

 

Yılmaz: “Gazi Mustafa Kemal’in emaneti Cumhuriyetimizi korumak en büyük vazifemiz”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yılı dolayısıyla 9 Kasım 2018 tarihinde bir mesaj yayımladı.

10 Kasım’ları sadece bir yas günü olarak değil, milletçe sahip olunan değerleri hatırlama günü olarak görmek gerektiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Gazi Mustafa Kemal, Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği onurlu mücadelenin yol göstericisidir. Bizler bu mücadeleyi her zaman hatırlayacak, en önemli emaneti olan Cumhuriyetimizi yaşatmak için, geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yılmaz’ın, 10 Kasım mesajı şöyle: “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin yol göstericisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 80’inci yılında rahmet, şükran ve minnetle yad ediyorum. Ömrünü Türk milletinin bağımsızlığına, egemenliğine ve birlik beraberliğine adayan Gazi Mustafa Kemal’in, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefini sürekli daha ileriye taşıma gayreti içindeyiz. ‘Güçlü Türkiye’nin evlatları olarak 10 Kasım’ları sadece bir yas günü değil, Cumhuriyetimize karşı sorumluluklarımızı hatırlama günü olarak görmeliyiz. Ülkemizi küresel alanda daha yukarılara taşımak, zorlukların üstesinden gelmek için, milli mücadelemizi her zaman hatırlayacak; köklü manevi değerlerimizden ve tarihimizden aldığımız güçle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle cennet vatanımızı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor; onları minnetle yad ediyorum.”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar