Ara

Başkan Yılmaz, Bolu Basınıyla Bir Araya Geldi

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Basın Mensuplarıyla Karpalas Otelde akşam yemeğinde bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Karpalas Otelde düzenlenen akşam yemeğine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, Bolu basını ve aileleri katıldı.

“Dile Kolay 15 Yılı Beraber Geçirdik.”

Yemek sonrası konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Çok değerli arkadaşlar, böyle çok yoğun bir şekilde çoluk çocuğumuz ve ailelerimizle beraber, bir çalışanlar gününü beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geldiğiniz için büyük şeref verdiniz. Bizleri onurlandırdınız. Dile kolay 15 yılı beraber geçirdik. Allah bu birlikteliğimizi ve bu birlikteliğinizi bozmasın. Basınla bizim gibi görev yapan insanlar arasındaki ilişki kaçınılmaz. Her zaman birbirimize yaranamayabiliriz de bu da gayet doğal. Ama benim gibi bir adam, 15 yıl sonra eğer bu kadar sizler tarafından kabul gördüyse, kendimi bahtiyar hissediyorum. Belki kırgınlıklarımız olmuştur, bu da gayet doğal. Tabii olarak ben hayatımda bir olay, bir problem gördüğümde anında cevap verdiğim için bazıları kırılabilir. Ama o gün onu söylemişimdir, bitmiştir benim için. Ertesi gün veya birkaç saat sonra yeni bir gündür.”diye belirterek sözlerine devam etti.

“Bu Hedefte Bolu’yu Dünyada Yaşanabilir İlk 10 Şehir Arasına Getirmek.”

Başkan Yılmaz; “Allah bize nasip etti belediye başkanlığı görevini ve işte bu kadar uzun yıldır sürdürüyoruz. Tabi şu an yeni adaylar olduğu zaman gördüm ki ben 10 yıl belediye meclis üyeliği, 15 yılda hizmeti bizzat yapan ekibin başı olarak, müthiş gerilmişim. Bir hedefe kilitlenmişim. Bu hedefte Bolu’yu dünyada yaşanabilir ilk 10 şehir arasına getirmek. Kurumsal bir belediyeciliği oluşturmak, mali anlamda da kendi kendine yeten bir belediyeyi oluşturmak.. Dün Meclis Başkanımız konuşmasında İstanbul’da fert başına 15 m² yeşil alan olduğunu ifade etti. Bolu’da 26 m² olduğunu biliyor musunuz? Yani İstanbul’un bize yetişmesi için daha iki misli yeşil alan üretmesi lazım. Allah nasip ederse şu an artık bizim açımızdan Bolu dünyada yaşanabilir ilk 10 kent arasına girecek hedefi net tünelinde, ışık görüldü diyebilirim. Ekonomik anlamda da eğer doğru çalıştırılabilirse, Ankara’dan hiç para gelmese de kendi kendine yeten bir belediyeyi oluşturduk. Kurumsal yapı harekete geçti, oturması lazım. Bunlar oturduğu zaman modern bir belediye, Türkiye’ye örnek bir belediye ve aynı zamanda da bir dünya şehri çıkacak ortaya.”diye ifade etti.

“Beni Böyle Aile Ortamı İçerisinde Kabul Ettiğiniz İçin Ne Kadar Şükretsem Azdır.”

Ben bu akşam sizin özel gününüzde bir arada olma teklifimi kırmadığınız için buraya geldiğiniz için ve bu kadar kalabalık, aynı zamanda ailece geldiğiniz için beni böyle aile ortamı içerisinde kabul ettiğiniz için ne kadar şükretsem, ne kadar sevinsem, ne kadar onurlansam yeridir diyorum. Hepinizin gününü kutluyorum. Geleceğimiz aydın olsun diyorum. Tabi özne Bolu gerisi teferruat diyor ve hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.”diye ifade etti.

“Hiçbir Zaman Kırgınlıklar Uzun Sürmedi.”

Başkan Alaaddin Yılmaz’ın konuşmasının ardından Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu; “ Bize 15 yıl gibi uzun süredir hoşgörüsüyle bize belediye başkanlığı yapan, 15 sene gerçekten az bir zaman değil. Bazı arkadaşlarla evet başkanımızın demesi gibi ufak tefek kırgınlıklar olmuştur. Ama hiçbir zaman bu kırgınlıklar uzun sürmedi. Ben burada bütün gazeteci arkadaşlarım adına 15 yılda bize verdiği emek,  gösterdiği özveri, en zor haberlerde bile, muhalif gazetecilerin bile telefonlarını açarak beyan vermesine teşekkür ediyorum. Bize verdiği yemek için de kendisine teşekkür ediyorum.”diye belirtti.

Ardından Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak yaptırılan plaketi, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a takdim etti. Daha sonra Bolu Belediyesi Bolu Araştırmaları Merkezi Sorumlusu İsmail Şentürk’ün 10 Ocak doğum günü olması nedeniyle sürpriz pastası kesildi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar