Ara

Başkan Yılmaz Adaylık ve Değerlendirme Toplantısı Yaptı

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz adaylık süreci, Bolu’nun 15 yılının değerlendirilmesi ve teşekkür toplantısı yaptı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Bolu Basın mensuplarının Karpalas Otelde öğle yemeğinde bir araya geldi.

“Kafamızda Oluşturduğumuz Bolu Şehrinin Resmini Tamamlamaya Çalıştık.”

Bolu’nun 15 yılda geldiği konum, adaylık süreci ve çalışanlarıyla birlikte bu çalışmaları gerçekleştirdiğini, onlara bir teşekkür toplantısı da olduğunu belirten  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “10 yıllık belediye meclis üyeliğinden sonra Bolu’yu tanıma, problemlerini görme, problemlerin çözüm yollarını bulma konusunda o günkü arkadaşlarımızla yaptığımız etütler ışığında Ak Parti’nin kurulmasıyla belediye başkanı adayı yapıldım.. Belediye başkanlığını Bolu halkının ön görüsüyle kazandıktan sonra 10 yıllık çalışmamızı Bolu’yu geleceğe taşımak için yansıtmaya çalıştık. 15 yıldır biz bir belediye başkanlığı yapmadık. 10 yıldır kafamızda oluşturduğumuz Bolu şehrinin resmini tamamlamaya çalıştık. Bu konuda da çok ciddi mesafeler aldığımızı söyleyebilirim. Biz dünyada yaşanabilir en güzel kentler arasında Allah’ın özel coğrafya olarak verdiği Bolu’yu taşımak arzusundaydık ve bu konuda çok ciddi mesafe aldık.”diye belirterek devam etti.

“Mali Anlamda da Kendi Kendine Yeten Bir Belediyeyi Oluşturmaya Çalıştık.”

Başkan Yılmaz; “Belediyecilik anlamında AKP belediyecilikten geldiği için belediyecilikte model bir norm belediyeciliği oturtmak istedik ve bu konuda da sisteme başladık, oturtmasını sağlamaya çalışıyoruz şuanda. Mali anlamda da kendi kendine yeten bir belediyeyi oluşturmaya çalıştık. Bu konuyu da çok ciddi bir aşamaya getirdik. Yani şuan tünelin ucunda söylediğim her şey konusunda ışık göründü, Allah’a binlerce şükür. Tabi bu dönemde 4. döneme devam etmiş olsaydık, sistemi oluşturmuş olacaktık. Ancak kurucumuz Cumhurbaşkanımızın üç dönem kuralı ile şuan artık bizim görevimiz sona eriyor. Yeni bir arkadaşımızla devam edeceğiz. Üç dönemde ne zorluklarla belediye başkanı adayı olduğumu ben biliyorum. Hiç kimsenin istemediği dönemlerde cumhurbaşkanımız tek başına bana sahip çıkarak, bu görevi bana verdi ve Bolu haklıda beni üç dönemdir belediye başkanlığı görevine getirdi. Öyle olunca da beni bu kadar sıkıntılı dönemde göreve getiren makamlar farklı bir karar verdiyse, ona saygı duymak bizim görevimiz. Tabi 10 yıllık hazırlıktan sonra göreve ilk geldiğimizde kenetlenmiş, geleceğe yönelik olarak ta hedefe kilitlenmiş ve zembereği kurulmuş bir belediye başkanı olarak işçisiyle, memuruyla, mühendisiyle, başkan yardımcısıyla ekip kavramı içerisinde, demin söylediğim nedenlerden dolayı çok ciddi bir yürüme yaptık. Bu çalışmalar esnasında gözümüz hiçbir şeyi görmedi. Sadece aşkla, yeni oluşturmaya çalıştığımız Bolu’yu inşa etmek için önümüze arkamıza bakmadan, bazen de en yakınlarımızı da sıkıntıya sokarak yolumuza devam ettik. ”diye belirtti.

“Bu Şehri Bir Dünya Şehri Yapmak Hepimizin Görevi”

Başkan Yılmaz son olarak sözlerini; “Şuan adaylıkla ilgili konu açıklanınca bir baktık ki çevre varmış, çoluk çocuk varmış, torun varmış, bunları unutmuştuk biz. Yeniden bunlara kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içinde olduğumu bilesiniz. Bana bu görevi 3 dönemdir dile kolay 15 yıldır sürekli sağlayan partime, beni üç dönemdir belediye başkanlığı gibi çok özel bir makama layık gören Bolu halkına, ne kadar şükretsek azdır. Birde tabi bu kadar yoğun çalışmadan sonra şu an Bolu halkı nezdinde, iyi iş yaptı diye algılanan bir noktada bıraktığım içinde müthiş mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Çünkü bir 5 yıl daha yapsaydık belki ne halde olurduk. Belki bizim yapacağımız bir hata, belki çoluk çocuğumuzun yapacağı bir hata, bizim algımızı değiştirebilecekti. Bunlardan da kurtulmuş olduk. Neyin hayır, neyin şer olduğunu biz bilemeyiz. Bunların tamamının yüce Rabbimin ihsanı olduğunu biz biliriz. Şahıslar sadece bu konuda görevlerini ifade ederler. 15 yıl gecesi gündüzü olmadan, ekibiyle beraber Bolu’da, gelecek bir Bolu’yu, dünyada yaşanır en güzel şehri yaşatmak için müthiş bir mücadele verdiğimizi biliyorsunuz. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde de yeni gelecek arkadaşlarımızın bunu sonuca ulaştıracaklarına inancım tam çünkü şahıslar gelip geçicidir. Özne ve kalıcı olan Bolu’dur. Bolu ise dünyada yaşanabilir olan en güzel şehirdir. Bu şehri bir dünya şehri yapmak hepimizin görevi olsun diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”diyerek tamamladı. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar