Ara

Başkan Tanju Özcan, Almanya Ziyaretleriyle İlgili Değerlendirme Yaptı

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Almanya ziyaretleri ile ilgili Bolu basınına değerlendirme yaptı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Biber restorandaki kahvaltıda bir araya gelerek, Bolu’dan heyetle gittikleri Almanya dönüşü basın mensuplarıyla oradaki ziyaretleri ve gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’yi Anlatmak, Bolu’yu Anlatmak İçin Güzel Bir Fırsat Oldu.”

19 Aralık da Bolu’dan bir heyetle Almanya’ya giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Neuss Kenti ve Almanya ziyaretleri ile ilgili yaptığı açıklamada; “Almanya ziyaretimiz oldukça yoğundu.  Neuss Belediye Başkanımızın resmi davetlisi olarak gitmiştik. Orada birçok dernek STK, kamu kuruluşu ziyaret ettik. Başkonsolosluk ziyareti ile başladık. Belediye başkanımızla katıldığımız birçok etkinlik oldu.  Türkiye’yi anlatmak için Bolu’yu anlatmak için güzel bir fırsat oldu. Neuss Belediye Başkanı Ağustos ayında Bolu’da bizim misafirimizdi, bizde iadeyi ziyaretimizi gerçekleştirmiş olduk. Kardeşlikle ilgili hukukumuzu da geliştirmiş güzelleştirmiş olduk. Neuss Belediye Başkanına, eşine ve Neuss Belediye Meclis Üyelerine gerçekten bu güzel ev sahipliği için sıcak ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum Bolu halkı adına.”diye ifade etti.

 “Birçok Alanda Onlarla İşbirliği Yapabileceğimiz Konular Var.”

Başkan Tanju Özcan; “Bundan sonrada Neuss Belediyesi ile olan ilişkilerimiz hızlı bir şekilde gelişecek. Zaten bir başlangıcı, temeli vardı bunun. Son yıllarda biraz ara verilmişti ama hızlı bir şekilde geliştireceğiz. Neuss Belediyesi Almanya’nın ekonomik olarak en zengin belediyesi. Birçok alanda da onlarla işbirliği yapabileceğimiz konular var. Bunları da önümüzdeki süreçte teker teker hayata geçireceğiz. Sizlerle de paylaşacağız. Tabi Neuss Belediyesinin bu konuda çok istekli arzulu olduğunu da bilmenizi istiyorum. Bolu için faydalı bir ziyaret olduğunu tekrar etmek istiyorum.” diye ifade etti.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar