Ara

Başkan Özcan’dan, Azerbaycan’a Yeni Bir Manevi Destek Daha

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Azerbaycan’a manevi destek olarak Bolu’da Hisar Tepesi’ne astırdığı dev Azerbaycan bayrağı ardından Azerbaycan ikinci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’in ismini Bolu’da bir park ya da caddeye verilmesi önerisinde bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi Meclisi Ekim Ayı 2. Oturumunda Azerbaycan’a manevi destek olmak için Hisar Tepesi’nde dalgalandırılan Azerbaycan bayrağının ardından, Azerbaycan ikinci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’in ismini Bolu’da bir park ya da caddeye verilmesi önerisinde bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Ekim Ayı 2.oturumunda; “Azerbaycan’daki kardeşlerimiz bugünlerde Türkiye’nin manevi desteğine çok ihtiyaç duyuyor. Şehrin her yerinden görülen o dev Azerbaycan bayrağını takınca Azeri televizyonlarında bile bu haber oldu, çok mutlu oldular. Bu kapsamda manevi bir destek olması bakımından Azerbaycan’ın ikinci cumhurbaşkanına Ebulfez Elçibey rahmetli oldu biliyorsunuz. Ciddi bir Türk milliyetçisiydi, Mustafa Kemal Atatürk’e bayılan bir insandı. Azerbaycan’ın bağımsızlık süreci sonrasında güçlenmesi için çok emekleri oldu. Uygun görürseniz önümüzdeki toplantıda Ebulfez Elçibey’in Bolu’da yaşatılabilmesi için ya uygun bir parka, ya da güzel bir caddeye verilmesini öngörüyorum.”diye ifade etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar