Ara

Başkan Kazan’a “Yılın Örgütlenmesi“ Ödül Belgesi Takdimi

 

Bolu- Göynük Belediye Başkanı ve İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği Başkanı Kemal Kazan’a“Yılın Örgütlenmesi“ ödülünün tescil belgesi takdim edildi.

Yaşayan Şehirler Platformu tarafından “Şehir Ödülleri Türkiye 2018” kapsamında İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği’ne verilen “Yılın Örgütlenmesi“ ödülünün tescil belgesi, İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği Başkanı, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’a takdim edildi.

Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın ve Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Faik Öztunç, Bolu -Göynük Belediye Başkanı ve İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği Başkanı Kemal Kazan’ı makamında ziyaret ederek, tescil belgesini kendilerine takdim etti.

Başkan Kazan; “Turizm ülkemizde önemli bir ekonomik sektör. İPEKBİR 2011 yılında, Ayaş-Sapanca İpek Yolu Koridoru üzerinde bulunan bölgenin ve bölgedeki şehirlerin bir bütünlük içerisinde hareket ederek tanıtımlarını tek elden yürütmek, kültür, tarih, doğa ve inanç turizmi potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için kuruldu. 8 üye ile kurulan Birliğimiz bugün 18 üye ile yoluna devam etmektedir. Bölgemiz İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Bursa gibi büyük şehirlere de çok yakın.”diye belirtti.

Öncelikle hedefin bu bölgede bir bütünlük ve birlik sağlayarak turizmin hak ettiği yere gelmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Kazan; “Biz de bölgedeki tüm potansiyelimizi rasyonel anlamda kullanmak ve turizmden alacağımız payı artırmak istiyoruz. Bölgemizde turizm sektörünün uzun vadeli ve sağlıklı gelişmesini hedefliyoruz. Ekonomik kalkınmaya katkıda bulunma, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerden en üst düzeyde yararlanma anlayışına sahip bir birliğiz. Bizi bu ödüle layık gören Yaşayan Şehirler Platformu jürisine ve Başkanı olarak size çok teşekkür ederiz.” ”diye ifade etti.

Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın ise, ilk önce değerlerin korunmasını öğrenmeleri gerektiğini belirterek, “Biz değerlerimizi koruyamadığımız sürece onların üzerine hiçbir mimari yapı kuramayız. İlk önce değerlerimizi korumasını öğrenmeliyiz. Daha sonra koruduğumuz değerleri yöre halkına kazandırıp sürdürülebilir bir yaşam oluşturmalıyız. Bu projedeki amacımız yarıştırmak değil, örnek göstermektir. Yaşayan Şehirler Platformu, şehirlerin kentsel kalkınma hedeflerini kazandırmaya yönelik bir adımlar bütünüdür” diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar