Ara

BAŞBAKAN BOLU’YA GELDİ

 

Başbakan Binali Yıldırım Bolulularla bir araya geldi ve Büyük Sanayi Sitesi şantiyesinin temelini attı.

02 Haziran 2018 Cumartesi günü Bolu’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım Kent Meydanı’nda düzenlediği mitingin ardından Bolu Büyük Sanayi Sitesi şantiyesinin temel atma töreni gerçekleşti

Bolu Valiliği, TOKİ, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile hayata geçirilen,  Bolu’nun mega projeleri arasında yer alan 127,5 milyon TL yatırım bedelli Büyük Sanayi Sitesi’nin temelini atan Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den projeyle bilgiler aldı.

Bakan Yardımcısı Metin, “Bu, Bolu esnafımızın 14 yıllık hayaliydi. Bolu’muza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Projenin detayları ile ilgili de bilgiler veren Bakan Yardımcısı Metin, Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin 600 dönüm araziye kurulacağını, 988 adet modern dükkân yer alacağını belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım da Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den aldığı brifingin ardından yaptığı değerlendirmede, “İnşallah şehir içi daha da rahatlayacak. Bolu’nun güzelliğine güzellik katacak. Bolulu esnaflarımıza Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Yıldırım, daha sonra bastığı buton ile 27,5 milyon TL yatırım bedelli Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin ilk beton dökümünü gerçekleştirdi.

14 yıllık mücadelenin ardından büyük mutluluk yaşayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da miting öncesi Bolu Sanayi Sitesi ile ilgili yaptığı konuşmada, “On yılı aşkın süredir mücadele ettik. Bugün inşallah TSO, BESOB, TOKİ ve Bolu Belediyesi iş birliğinde ve sizlerin destekleriyle bu projenin temellerini atıyoruz. Bolu’muza hayırlı uğurlu olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Yüce Allah’a şükürler olsun. Bir hayalimiz daha gerçek oldu. Büyük Sanayi Sitesi’nin temeli Başbakanımızın Sayın Binali Yıldırım tarafından atıldı. Bolu’muza esnaflarımıza hayırlı olsun.

Posted by Alaaddin Yılmaz on Saturday, June 2, 2018

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar