Ara

Bakan Pakdemirli Bolu’ya geldi.

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Bolu’ya geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ ilk olarak Bolu Valiliğini ziyaret etti. Valilik makamında Anı defterini imzaladıktan sonra Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyetle görüştü.

Valilik ziyaretinin ardından Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girelim” kampanyası kapsamında, Bakan Pakdemirli ve Bolu Protokolü Kent Meydanı’nda vatandaşlara 2019 adet fidan dağıtımı yaptılar.

“Her Birisi Hakikaten Çok Değerli Hizmetlerle Geliyorlar.”

Fidan dağıtım öncesi Kent Meydanında konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit; “Bolu olarak biz her bakımdan şanslıyız. Cennet ülkemizin 81 tane inci gibi vilayeti var. Bizim vilayetimizde bunların en güzellerinden bir tanesi. Bu güzelliği biz, bu yılbaşında daha şanslı olarak yaşıyoruz. Birçok sayın bakanımız ilimize teşrif ettiler, ziyaret ettiler. Bugünde Tarım ve Orman Bakanımızla birlikteyiz. Bu anlamlı günde sayın bakanımızın teşrifleri dolayısıyla hem şahsım adıma hem de tüm Bolulu hemşerilerim adına hoş geldiniz diyorum. Bakanlarımız bu şekilde teşrif ediyorlar ama aynı zamanda her birisi hakikaten çok değerli hizmetlerle geliyorlar. Bugüne kadar ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de çok kıymetli hizmetler aldık. Eminim sayın bakanımız biraz sonra bizlere çok güzel müjdeler verecek. Yeni yılın 2019 yılının hayırlara vesile olmasını, gözyaşının değil huzur ve mutluluğun yılı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bugün Ağaç Kesmeyelim Ağaç Dikelim İstedik.”

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli burada yaptığı konuşmasında; “2018 yılının son gününü çok hayırlı bir mesele ile kapatmak üzere memleketimizin birbirinden güzel illeri arasında en önde yer alan Bolu’da son resmi ziyaretimizde kapatıyoruz. Bugün ağaç kesmeyelim ağaç dikelim istedik. Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz inancına sahip bir milletiz. Orman Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilimizde her il için 2019 adet fidan dağıtımı yapılmaktadır. Toplamda ise 250 bin fidan dağıtmış olacağız. Son 16 yılda Bolu’da öğrencilere ve vatandaşlara toplam 125 bin adet fidan dağıttık. Burada 1000 adet Sedir, Mavi Ladin ve 500 adet Sarıçam olmak üzere toplam 2 bin 500 adet fidan dağıtımı yapıyoruz. Sosyal ağaçlandırma projelerimiz kapsamında 265 Bolu’da 2003 ile 2018 yılları arasında 265 okul bahçesine 30 bin, 250 ibadethane ve mezarlık sahasına da 50 bin adet, 14 sağlık ocağı bahçesine 43 dekar alana 1500 adet fidan, Bolu ili dâhilinde 514 kilometrelik karayolu ağına da 1 milyona yakın fidan diktik. 2019 yılında Bolu’ya ağaçlandırma olarak 300 bin lira, üretim olarak 128 milyon lira, sivri kültür olarak 7,5 milyon lira, fidan üretimi olarak 9 bin adet yol faaliyetleri kapsamında 2,17 milyon TL bütçe ayırdık. Orman köylümüze toplam 142 milyon TL kaynak ayırdık.”diye belirterek devam etti.

“Fidanlar Fidanlar İle Büyüyor”

Bakan Pakdemirli; “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız liderliğinde ‘Fidanlar Fidanlar İle Büyüyor’ kampanyasını yaptık. Burada da her milli eğitim öğrencisine toplamda 10 milyonlarca bir fidan kampanyası ile kasım ayında başladığımız bu kampanyamızı da bitirmiş oluyoruz. Her öğrencimiz için Türkiye özelinde bir fidanımız var. Bolu kapsamında aşağı yukarı 500 bin üzerinde fidan dikmiş olduk bu kampanya vasıtasıyla. Ülke olarak orman varlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz. Toplam olarak tüm cumhuriyet tarihinde 1946’dan 2002’ye kadar dikilen fidandan daha fazlasını son 16 yılda 4,5 milyar adet olarak diktik. 2023 hedefimiz dünyada yaşayan her bir insana bir adet fidan dikmek ve sahibi yapmak. İnşallah hızlı adımlarla ilerliyor olacağız. Yeni yılın başta çiftçimize, üreticimize bol ve bereketli bir yıl olmasını, değerli vatandaşlarımız sevdikleri, aileleri ile birlikte geçirecekleri iyi bir yıl diliyorum” diye ifade etti.

Bakan Pakdemirli’nin konuşmasının ardından gerçekleştirilen fidan dağıtımı sonrası basın mensuplarına çay ikram eden Pakdemirli, beraberindeki heyetle birlikte AK Parti Bolu İl Başkanlığı’na geçti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar