Ara

Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin Yıldönümü Etkinlikleri Yapıldı

 

Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 84’üncü yıldönümü kapsamında, gün boyu bir dizi etkinlikler gerçekleşti.

Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin yıldönümü olan 17 Temmuz’da Bolu Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler gün boyu sürdü.

Atatürk’ün Bolu’ya giriş yaptığı, Uğur Mumcu Parkı’nda başlayan ilk törende, Bolu Valisi Aydın Baruş’a, Milli sporcularımız Edanur Sevren ve Enes Tekin tarafından Türk Bayrağı takdim edildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bolu Gençlik Merkezinin Halk Oyunları ekibi halk oyunları gösterisi gerçekleşti.

Törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

“Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” ile devam eden programda, Belediye Bandosu eşliğinde Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayıp, İzzet Baysal Caddesi’nden, Anıt Park’a geçilerek, Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Anıt Özel Defteri Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen tarafından imzalanarak, okundu. Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin Bolu Yöresine ait halk oyunları gösterisinin ardından Bolu Belediye Başkanlığı ile Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Bolu Belediyesi Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Galerisinde 1 hafta açık kalacak olan “Atatürk Fotoğrafları” konulu fotoğraf sergisinin açıldı.

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2012 yılından beri, her yıl aynı tarihte geleneksel olarak yapılan “Toplu Nikâh Töreninde”, bu senede yine 17 Temmuz, Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin 84’üncü Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında, Bolu Kent Meydanı’nda üç çiftin nikâh törenleri gerçekleşti.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Bolu Belediye Meclis Üyesi Canan Akbay, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk’ün çiftlerin şahitliğini yaptığı “Toplu Nikâh Töreni” sonrası çiftlere evlilik cüzdanları, destek olan sponsorlara da teşekkür belgeleri takdim edildi.

Ücretsiz olarak nikâhlanan çiftlerin ihtiyaçları:  Bolu Kızılayı, Mis Model Moda Evi, Birol Erkek Kuaförü, Eftelya Kuaför, İmaj Erkek Kuaförü, Afrodit Kuaför,  Tura Giyim, Yaman Kundura, Ekolojik Kuru Temizleme, Flaş Kuru Temizleme, Temsil Kuru Temizleme ve Çamaşır Yıkama Fabrikası, Görkem Fotoğrafçılık, Kamil Erkek Kuaförü, Bolu Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bolu Ayakkabıcılar Odası, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Hayır Çarşısı desteği ile gerçekleşti..

Program, Bolu Belediyesi Köroğlu Halk Dansları Topluluğu dans gösterileri ve Müzisyen Tolga Sueri ile Furkan Uzun’un gitar konseri ile son buldu. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar