Ara

Ampute Milli Futbol Takımı, Bolu’da

 

Bolu’da kamp çalışmalarını sürdürerek Dünya Kupasına hazırlanan Ampute Milli Futbol Takımı Oyuncuları, Bolu Belediyesi tarafından Gölcük Tabiat Parkı’nda ağırlandı.

Tabiatın Kalbi Bolu’da Dünya Kupası hazırlık çalışmaları için kamp yapan,  Avrupa Şampiyonları, Ampute Milli Futbol Takım oyuncuları Bolu Belediyesi tarafından Gölcük Tabiat Parkı’nda ağırlandı.

Bolu Belediyesi tarafından, Bolu Gölcük Tabiat Parkı’ndaki bir restoranda düzenlenen öğle yemeğine, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, AK Parti İl Başkan Vekili Mazhar Bozoğlu, Belediye Meclis Üyeleri ile milli sporcular ve basın bir araya geldi.

Yemek sonrası sporculara Bolu Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Milli takım adına kaptan Osman Çakmak ise Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a tüm futbolcuların imzasının bulunduğu milli forma ve plaket ile Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’na da plaket hediye ettiler. Ardından parkta gezinti yapıldı.

Bolu’nun turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olması için çalıştıklarını anlatan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu’nun, sporun her branşının kamp merkezi olması için çalışıyoruz. Sporla ilgili her federasyonla yoğun faaliyetler sürdürüyoruz. Zaten sporun gelişmesi ve sporla ilgili faaliyetler, bunların hepsi turizme çıkıyor. Bolu insanı, çevresi ve doğasıyla şu an çok ciddi anlamda sportif faaliyetlere ev sahipliği yapabilecek pozisyona doğru geliyor. Türkiye ve dünyada sporda başarı denilince akla sadece futbolun geliyor. Bolu’da da bu sene 157 takımın kamp yaptığını biliyoruz. 300 olduğu zaman Avrupa takımları da gelmeye başlayacak. Bunun altyapısını hep birlikte kurmak durumundayız.” diye belirterek konuşmasını sürdürdü.

Ampute Milli Futbol Takımı’nın Türkiye’nin gururu olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Avrupa şampiyonu olarak bize dünyada çok önemli bir itibar sağlamış olan ekibimiz misafirimiz. Kamplarını burada yapıyorlar. Amaçları ise dünya şampiyonu olmak. Böyle bir ekibi misafir etmenin onurunu yaşadık. Kaptanımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda kamp süresini arttırdık. Şu an kaptanımız burada bir kamp daha yapmak istiyor. İmkanlarımız ölçüsünde spora her türlü desteği vermek durumundayız. Türkiye’nin gururu olan göğsümüzü kabartan ve hemen hemen her biri bir kahraman olan sporcularımızı, futbolcularımızı Bolu’da ağırlamak şerefini bize bahşettikleri için başta kaptanımız olmak üzere hocamız ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar bizim gönlümüzün kahramanlarıdır.”diye ifade etti.

Takım Kaptanı Osman Çakmak; “2002 yılı sonrası engellilere verilen destek ve Ampute Futbol Takımı’nın kurulması sonrasında çok güzel başarılar elde ettik. Sayın başkanımızın bizi Bolu’ya davet etmesi ‘Kampınız burada olursa çok mutlu oluruz.’ demesi çok güzeldi. Bizler de geldik. Bizimle çok güzel ilgilendiler. Ben de tüm hocalarım ve takım arkadaşlarım nezdinde başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim de bu saatten sonra Avrupa Şampiyonluğu’ndan sonra üzerimize düşen bir görev var. İnşallah, ‘Dünya’da Ampute Futbol’u Türkiye’den sorulur.’ dedirteceğiz. Biz inşallah Ekim ayındaki ‘Dünya Şampiyonluğu Kupasını’ aldıktan sonra Bolu’ya gelip, kupayı başkanımıza getireceğiz.” diye konuştu.

Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar