Ara

ALTIN TEPSİDE SUNMA!

Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için
Dost’un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim (Yunus Emre)

ALTIN TEPSİDE SUNMA 1

Keşke herkes gönüller yapmaya gelse.

Bir böyle iyiliklerle hatırlanmak var, birde kötülüklerle hatırlanmak var.

Kimileri de tarihe, eli kanlı terör örgütü ve onlara her türlü desteği sağlayanlar olarak geçti, böyle de hatırlanacaklar.

Öyle kötü bir zaman ve günlerdeyiz ki güç gösterisi, doymazlık, yetinmezlik, bencilliğe ve çıkarlara dair her şey var günümüzde. Her bir basamağa tırmanmaya çalışırken insanoğlu, birilerinin kanından, gözyaşından, hayatından alarak bunu yapıyor.

Birileri, güya düşündüğüne inandığı kendi insanının yaşamını dar ve yok ediyor.

ALTIN TEPSİDE SUNMA 2

Halk oraya geri dönse bile nasıl yaşayacak ki o bölgede.

Nerede, nasıl, hangi evde oturacak?

Her bir köşesi, kapı altı, dolap içi, kaldırım, cadde, merdiven, çatı, baca, bahçe her taraf patlayıcıyla döşenmişken neyin üzerinde ve nasıl rahat oturacak?

Nereden, nasıl bir patlayıcının çıkacağını bilmeden, diken üzerinde yaşamak. Her yerden, bebek beşiğinden bile patlayıcı çıkıyor.

ALTIN TEPSİDE SUNMA 3

Geçtiğimiz cuma günü karne sevinci yaşandı okullarda. Ama harap olan o bölgelerde ki çocuklar bunu yaşayamadığı gibi birde bir okulun bahçesinde karne almak için bekleyen öğrencilerin üzerine bomba attılar.

Sözde halkını düşünüyor görünenler, ne istiyorsunuz o masum çocuklardan?

Doğuda kaynayan kazanı söndürmek yerine, altına sürekli odun atılıyor bazı güçler. İnsansız hava aracının bile teröristlerin ellerinde olduğunu, Irak’ta pazarda silahların satıldığını okuyor, duyuyoruz basından. Çocukların ellerinde ise oyuncak yerine boş kovanlar, fünyeler.

Yok, şu mezhep bu mezhep, yok, şu örgüt bu örgüt, çıkarları için çatışmalar, bölünmeler, anlaşmazlıklar, o neden, bu neden; diyorum ya sığamadık yeryüzüne.

ALTIN TEPSİDE SUNMA 4

Yurdumuz ve yurdumuzun etrafı ateşten gömlek, bizse hala içeride guruplaşmaları sürdürmeye devam ediyor, didişip duruyor, ağza alınmayacak cümleler kuruyor, hakaretler ediyoruz.

Bir paylaşım altındaki yorumları okumaya kalktığınızda, iğrenç küfürler, kelimelerle karşılaşıyorsunuz.

Birlik ve beraberlik içinde olup kenetlenmemiz gerekirken, biz içimizde birbirimizi yiyoruz. Kültürümüzü, kişiliğimizi yok ediyoruz.  Bizi parçalayıp bölmek isteyenlere de bu imkânı altın tepside sunuyoruz.

Sevgi ve saygılarımla…

Fatma Marmara

Fotoğraflar alıntıdır.

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “ALTIN TEPSİDE SUNMA!”

Yorumlar