Ara

Alan El İle Veren Eli Birleşiyor

Bolu Belediyesi Aşevi Ramazan iftar yemeklerinde “Alan Elle Veren El” habersizce buluşmaya devam ederken, Bolu Kent Meydanı’nda da “Ramazan Ayı İftar Sonrası Gösteri ve Etkinlikleri” sürüyor.

“Alan el ile veren eli birleştiren” Bolu Belediyesi, Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü binasında bulunan imarethanedeki aşevinde adının açıklanmasını istemeyen Bolu’nun tanınmış esnafı 2. kez iftar yemeği veriyor.

Ramazan boyunca 3 kez daha aşevinde iftar yemeği verecek olan bu hayırsever firma sahipleri Belediyenin “Aç ve açıkta kalan olmayacak” düsturuna da büyük destek oluyor.

Her akşam 2000 kişiye iftar yemeği çıkaran Bolu Belediyesi, Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü imarethane binasında bulunan aşevinde, Salı akşamı CHP Meclis Üyesi Hakan Alpaslan’ın katılarak yemekleri servis yaptığı Ramazan İftar Yemeği öncesi, Tiyatro Özgün oyuncuları ve Yönetmen İbrahim Nakçi, Hacivat Karagöz, padişah, sultan, yeniçeri, Nasrettin Hoca kostümleriyle dolaşarak iyi dileklerde bulundular.

İftarın ardından Tiyatro Özgün oyuncuları ve Yönetmen İbrahim Nakçi, Bolu Kent Meydanı’nda kurulan dev sahnede kostümleri içerisinde Hacivat Karagöz kukla gösterisi yaptılar. Yine aynı grup oyuncuları buradaki sahnede, Cumartesi ve Pazar günleri Arı Maya, İyilik Takımı gibi çeşitli çocuk tiyatrolarıyla sahne alacaklar. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar