Ara

AİBÜ-FTR Topluluğundan, Kafkas Gösterisi ve Konser Etkinliği  

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Öğrenci Topluluğu “Kafkas Gösterisi ve Mini Konser” etkinliği düzenledi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen program, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi, Mavi Salonda 25 Aralık Çarşamba saat: 18.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

“Sağlıklı Bir Türkiye İçin Çalışacak Genç Bireyler Barındırıyoruz.”

Ardından açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkanı Alihan Gündüz; “BAİBÜ, FTR öğrenci topluluğu olarak düzenlediğimiz bu gecedeki sözlerime Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün sözleri ile başlamak istiyorum. ‘Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye, irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli temelisiniz. İstikbal sizlersiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz. Bizler bu düşünceyi benimsemiş bir topluluk olarak, daha sağlıklı bir Türkiye için gerek mesleğimizin, gerekse milletimizin değerlerini koruyarak çalışacak genç bireyler barındırıyoruz.”diye belirtti.

“Yılmadan, Usanmadan Sabırla Çalışan Kahraman Birer Savaşçıyız.”

Kendilerinden bahsetmek istediğini belirterek konuşmasını sürdüren Topluluk Başkanı Alihan Gündüz; “Fizyoterapist; fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında lisans eğitimi almış, gerekli bilgi ve beceriyi kazanmış sağlık personelidir. Samimi bir üslupla açıklayacak olursak, bizler hayatlarınıza dokunan, daha kaliteli bir yaşam için sizlerle birlikte yılmadan, usanmadan sabırla çalışan kahraman birer savaşçıyız. Hastalarımızı gerek fiziksel, gerekse psikolojik olarak destekleyen, onları bilindiği konumdan ileriye taşımayı destekleyen bir meslek grubuyuz. Biz felç olduktan, ayağa kalkıp mutluluktan dökülen o gözyaşındayız. Artık futbola devam edebilirsin dediğimiz sporcu hastanın aylar sonra sahaya çıkıp attığı o gol sevincindeyiz. Bizler her daim sizinleyiz.”diye ifade etti.

IBUKAF Kafkas Gösterisi, Mehmet Ateş ve Ekibi konseri, Taha ve Ahmet müzik dinletisi ile devam eden programda hem müzik ve gösteri ekiplerine hem de programa sponsor olan Bolu Kültür Sanat Organizasyon, Yörem Mantı, Bolu Tenis Akademisine teşekkür belgeleri takdim edildi.  Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar