Ara

Adres Beyanı İşlemleri

Değerli Vatandaşlarımız,
Bilindiği üzere, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde dış temsilciliklerimizde veya gümrük kapılarında oy kullanabilmeleri için Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı olmaları zorunludur.
Vatandaşlarımızın Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinde (https://secmen.ysk.gov.tr) “Yurt Dısı Secmen Sorgulama” bölümüne girerek yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadıklarını kontrol etmeleri önem taşımaktadır.
Yurtdısı Seçmen Kütüğünde kayıtları bulunan vatandaşlarımız, yurtdışında sandık kurulan herhangi bir temsilciliğimizde veya gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir.
Yurt Dışı Seçmen Sorgulama listesinde isimleri yer almayan vatandaşlarımızın oy kullanabilmeleri için itiraz süresinin sona ereceği tarih olan 11 Mayıs 2018 Cuma günü mesai sonuna kadar Başkonsolosluğumuza gelerek şahsen adres beyanında bulunmaları gerekmektedir. Postayla yapılan müracaatlar kabul edilememektedir. Bu tarihten sonra adres beyanı müracaatı alınması mümkün olamayacaktır.
Yerleşim yeri ve adresleri aynı olan ergin kişiler ailenin diğer fertleri için de adres beyanında bulunabileceklerdir.
Başkonsolosluğumuzda adres beyanı müracaatları halen devam etmekte olup, bu işlem için randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır.
Seçimlere ilişkin duyurular Başkonsolosluğumuz internet sitesi (http://boston.bk.mfa.gov.tr) ile Facebook (T.C. Boston Baskonsoloslugu-Turkish Consulate General in Boston) ve Twitter (@TRConsulBoston) sayfalarımızdan yayınlanmaya devam edilecektir.
Saygıyla duyurulur,
T.C. BOSTON BAŞKONSOLOSLUĞU
Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar