Ara

Adalet, Hukuk Konulu Sergi Açıldı

 

Bolu Adalet Sarayı’nda Adalet ve Hukuk Konulu Resim Yarışması Ödül Töreni ve sergisi ile Sanatçı Başak Arar’a ait Fotoğraf Sergisi açıldı.

Bolu’da ilk kez düzenlenen “Adalet ve Hukuk” konulu lise, ortaokul öğrencilerine ait resim yarışmasının ödül töreni ve sergisi ile Bolu Adliyesi zabıt katibi Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD)  üyesi Fotoğraf Sanatçısı Başak Karsavuran Arar’a ait kişisel Fotoğraf Sergisi Bolu Yeni Adliye Sarayı, savcılık giriş katı, etkinlik alanında açıldı.

Fotoğraf sergisi ve ödül törenine, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Cumhuriyet Savcısı Önder Yaman, Bolu Adalet Komisyonu Başkanı Seyfi Han, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Barosu Başkanı Sabri Erhendekçi, BAİBÜ Öğretim üyeleri, kurum müdürleri, STK temsilcileri, adliye çalışanları, öğrenciler, öğretmenler ve sanatseverler katıldı..

“Yeni Yapılan Adliyemiz, Yaşıyor, Yaşamaya Başladı.”

Bolu Barosu Başkanı Sabri Erhendekçi sergi açılışı ve ödül töreni konuşmasında; “Yeni yapılan adliyemiz, yaşıyor, yaşamaya başladı. Yeni bir mekanda, güzel bir mekanda, fiziki koşulları iyi olan bir mekanda çalışmaya başladık. Emeği geçen herkese teşekkür etmemiz gerekir. Adliyemizin fiziki ortamlarının müsait olması nedeniyle, sayın başsavcımız, adalet komisyonu başkanımız ve adliyemizin değerli mensupları, bu adliyeye yakışır şekilde, adliyenin toplumla bütünleşmesini de sağlamak amacıyla, fevkalade güzel çalışmalar yapıyorlar. Biz de bu çalışmalar içinde kıyısından köşesinden yer alabiliyorsak, ne mutlu bize. Kendilerine teşekkür ediyorum yaptıkları çalışmalar için. Bu güzel günde yavrularımızın yaptıkları resimlere bakarak, adaleti onların gözleri ile farklı bir açıdan tespit edeceğiz.”diye ifade etti.

“Çalışanlar, Ziyaret Gelenlerdeki Memnuniyet ve Heyecanı Gözlemlemekteyiz.”

Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal konuşmasında; “Adalet ve hukuk temalı resim yarışmasına katılan ve dereceye girenlerle, kişisel fotoğraf sergisi açan Sayın Başak Arar’ı tebrik ediyorum. Adalet çalışanları mesai gözetmeksizin görev yapan çoğu zaman evinde geçirdiği süreden daha fazla adliyede bulunan kamu görevlileridir. Bu sebeple adliye binalarının iyileştirilmesi, adalet çalışanlarının moral ve motivasyonlarını arttıracağı gibi adalet hizmetine katkı sağlayacağı aşikârdır. Nitekim Bolu Adalet Sarayı açıldığı günden beri çalışanlar ve ziyaret gelenlerdeki memnuniyet ve heyecanı gözlemlemekteyiz.” Diye belirtti.

“Genç Sanatçılarımız Adalet Olgusuna Farklı Bakış Açıları Kazandırdılar.”

Bolu Adalet Komisyonu Başkanı Seyfi Han açılış ve ödül töreni konuşmasında; “Yeni adliyeye belki de ömrünü dolduran eski adliyemizi taşıdıktan sonra büyük bir sevinç yaşadık. Yeni adliyeye taşıdıktan sonra aslında birçok sıkıntı çektiğimizi ve zor şartlarda çalıştığımızı ifade ettik. Buraya taşındıktan sonra arkadaşların çalışma azminde ortaya çıkan artışı gördükten Sonra bizim bu müteşekkirliğimiz ve teşekkür ihtiyacımız daha da büyük bir şevkle ortaya çıktı. Adalet temalı bir resim yarışması yapıldı. Bu resim yarışmasında genç sanatçılarımız adalet olgusuna farklı bakış açıları kazandırdılar. Kendilerine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca adliyemiz çalışanı olan Başak Arar arkadaşımızın kişisel sergisi yeni adliyede açıldı. Kendisine başarılar diliyorum. Bundan sonraki çalışmalarında bu sergisinin kendisine ışık tutması, yol göstermesini temenni ediyorum.” dedi.

“Tarihe Not Düşen Kişisel Fotoğraf Sergisi”

Bolu Cumhuriyet Savcısı Önder Yaman konuşmasında; “Bu günleri hayal ederek, aylar öncesinden planladığımız ve hazırlıklarını yaptığımız Adalet ve Hukuk kavramları ile ilgili gençlerde farkındalık yaratmak, ilimize yeni kazandırılan adalet sarayını tanıtmak, hukuk ve sanatı bir araya getirerek, sanatın evrensel değerlerine dikkat çekmek, gençlerde sosyal sorumluluk ve adalet bilincini gelişmesini sağlamak amacıyla Bolu ortaöğretim kurumları lise öğrencileri arasında düzenlediğimiz resim yarışması ödül töreni ve adliyemiz Zabıt Katiplerinden Başak Arar’ın eski adliyemiz ile yeni adliyemiz arasındaki çarpıcı farkı ortaya koyan, tarihe not düşen kişisel fotoğraf sergisini açmak üzere toplanmış bulunuyoruz.” diye belirtti.

“Adalet Yalnızca Adalet Saraylarında Tecelli Ettirilen Bir Gerçek de Değildir.”

Bolu Valisi Ahmet Ümit; “Adliyemiz çok güzel bir müessese ama bunu asıl güzel yapan, içerisinde yer alan çalışanlarıdır. Netice itibariyle adalet tecelli ettiriliyor ve bunun için büyük gayretler sarf ediliyor. Adalet mülkün temelidir. Devletin temelinde adalet vardır. Adaletin olmadığı yerde güven olmaz, sağlık olmaz, huzur olmaz, yatırım olmaz hiçbir şey olmaz. Adalet yalnızca Adalet Saraylarında tecelli ettirilen bir gerçek de değildir. Aslında adalet her işin yerli yerinde yapılmasıdır. Sokakları tanzim eden mühendislerden aile içerisindeki adil davranışlarımıza kadar toplumun ve ülkenin her kademesinde herkesin yapması gereken en önemli şey adalettir. Saydığımız yerlerde adalet tecelli etmezse o adaletin tecelli edeceği bir yer vardır ve o yer de burasıdır. Bu anlamlı müesseseyi yapanlara teşekkür ederken burada çalışan tüm personelimize başarılar diliyorum, sağlık ve afiyetler diliyorum. Bu güzel faaliyet için Başsavcılığımızı ve buraya emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından ödül ve plaket töreni gerçekleşti. Yılsonuna kadar açık olacak olan sergi, sanatseverler tarafından mesai saatleri içerisinde ziyaret edilebilecek. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar