Ara

Adalet Alanı Öğrencileri Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde

 

Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Adalet Alanında öğrenim gören İnfaz Katibi ve İnfaz ve Koruma Bölümü 11 ve 12. Sınıf öğrencileri için 27-28 Şubat 2020 tarihlerinde alanları ile ilgili birimlerden biri olan Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, alan öğretmenleri eşliğinde bir gezi düzenlenmiştir.

Edinilen bilgide; “Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Alanında öğrenim gören İnfaz Katibi ve İnfaz ve Koruma Bölümü 11 ve 12. sınıf öğrencileri tarafından 27-28 Şubat 2020 tarihlerinde, alan öğretmenleri nezaretinde gerçekleştirilen gezi programında, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde bulunan Gelen Evrak, Kayıt Kabul, Değerlendirme ve Planlama, İnfaz, Eğitim ve İyileştirme, Denetim, Koruma Kurulları ve İdari ve Mali İşler Bürolarına ziyaretlerde bulunularak, bürolarda görev yapan

personeller tarafından görev yaptıkları bürolar hakkında öğrencilere bilgiler verilmiştir. Eğitim ve İyileştirme Faaliyetlerini yürüten Denetimli Serbestlik Uzmanları tarafından Bireysel Görüşme Odaları, Grup Çalışma Salonları ve sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlarla işbirliğinde seminerlerin düzenlendiği Seminer Salonları gezilerek, öğrencilere Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde gerçekleştirilen Eğitim ve İyileştirme Faaliyetleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Geziye katılan öğrencilere Denetimli Serbestlik Uzmanları tarafından Müdürlükte, hükümlülerin kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmasını, başkalarının haklarına saygı göstermesini, toplumun güvenliği, işi, aile yaşamı veya eğitimi zamanı planlamasını, bir meslek edinerek kendi işini kurmasını veya bir iş edinmesini amaçlayan, iyileştirme ve topluma kazandırma faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtilmiştir.

Ardından Bolu Denetimli Serbestlik Müdürü tarafından Seminer Salonunda Denetimli Serbestliğin tarihçesi, işleyişi ve yapısı hakkında genel bir bilgilendirmede bulunulmuş, bilgilendirmenin ardından öğrencilerin ve öğretmenlerin konu ile ilgili soruları yanıtlanmıştır. Bilgilendirme seminerinin ardından geziye katılan öğrenciler ve öğretmenler de böyle bir gezide bulundukları için çok memnun olduklarını, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yapısı ve işleyişini daha iyi anladıklarını belirterek, gezi esnasında kendilerine yardımcı olan başta Denetimli Serbestlik Müdürüne ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline teşekkür ettiklerini belirtmişlerdir.”diye belirtildi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar