Ara

ABD’de Yaşayan Bolulu Akademisyen Hayvan Hastanesi’ne Hayran Kaldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Bolulu öğretim görevlisi Deniz Tufan Hackner Bolu Hayvan Hastanesi’ne hayran kaldı

Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletindeki üniversitelerden Tidewater Community College’ın Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Bolulu Deniz Tufan Hackner Bolu’da bulunduğu sırada kedisini tedaviye götürdüğü hastaneye hayran kaldı.

Duyduğu memnuniyeti ifade etmek için Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ziyaretinde bulunan Hackner “Böyle bir tesis Amerika Birleşik Devletleri’nde bile görmedim. Başkanımıza hizmetleri ve desteğinde ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi.

Deniz Tufan Hackner “Dışarı bırakılmasına kıyamadığım kediyi sahiplenmeye karar verdim. Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hemen evimize ekip göndererek ameliyatını yapmak üzere hayvanı aldırdı. Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Koray Kolludemiroğlu bana tesislerden ve Hayvan Hastanesi’nden bahsetti, verdikleri hizmetleri anlattı, hastaneyi gezdirdi. Bolu’da doğdum büyüdüm. Hayvan Hastanesi’ni görünce memleketimle gurur duydum. Ben böyle bir tesisi Amerika Birleşik Devletleri’nde bile görmedim. Son derece temiz, mis gibi, pırıl pırıl. Kediler, köpekler ayrı ayrı kompartmanlarda kalıyorlar. Ameliyathaneler, son teknoloji ile geliştirilmiş tıbbi aletler, anestezi üniteleri var. Gerçekten çok gurur duydum. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ı, kendisine teşekkür etmek için ziyaret ettim. Başkanımızın desteği olmasa bunların hiç biri olmaz. Belediyemizin çalışmalarından dolayı son derece mutluyum, tebrik ediyorum.” diye ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da “Allah’ın sessiz kullarına hizmet bizim için onur. ‘Tabiatın Kalbi’nde doğayla, hayvanlarla iç içeyiz ve her canlının sağlıklı ve mutlu yaşaması için gayret göstermek bizlerin görevi. Doğa dostu, çevre dostu, hayvan dostu bir belediyeyiz. Uzman ekiplerimizin sayesinde, kapsamlı, modern ve çağdaş hastanemizde sağlığına kavuşturduğumuz hayvanlarımızı sahiplendirmek, onlara şefkatli yeni yuvalar bulmak için de çalışıyoruz. Halkımız bu konuda son derece duyarlı. İnşallah en kısa zamanda Doğal Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezimiz ile Köpek Eğitim ve Aktivite Parkımızı da faaliyete geçireceğiz. Bakımları tamamlanan, tedavi edilen ve sağlığına kavuşan can dostlarımızın sosyal hayata adaptasyonunu sağlamak, travmalarını iyileştirmek ve özel aktivite parkurlarında özellikle çocuklarla kaynaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar